Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

10 sposobów, dzięki którym twoje dziecko nie będzie budziło się w nocy na karmienie

| aktualizacja: 23.04.2015 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
sen małego dziecka
fot. Fotolia
Twoje dziecko nadal często budzi się w nocy, chociaż już nie powinno? Jeśli chcesz to zmienić, poznaj sposoby, które ci w tym pomogą.

Jedne dzieci potrafią przespać pół nocy, inne całą, ale są też i takie, które budzą się praktycznie co chwilę, domagając się za każdym razem piersi mamy. Jeśli ci to nie przeszkadza, to ten artykuł nie jest ci potrzebny, ale jeśli jesteś już tym zmęczona i ciągle chodzisz niewyspana, to znajdziesz tu wskazówki, które powinny pomóc dziecku przespać całą noc.

Nakarm porządnie dziecko w ciągu dnia

Staraj się w ciągu dnia regularnie karmić dziecko i nie zapominać o przystawianiu do piersi, nawet, jeśli dziecko nie domaga się posiłku. Jeśli z różnych przyczyn pominiesz któreś karmienie w ciągu dnia, dziecko na pewno będzie chciało nadrobić stracony posiłek w nocy.

Zanim pójdziesz spać, obudź dziecko na karmienie

Sprawdzoną metodą mam, jest nakarmienie dziecka, zanim mama uda się na odpoczynek. Bo możesz być pewna, że gdy tylko zamkniesz oczy dziecko obudzi się na karmienie.

Zapewnij dziecku więcej bliskości

To, że twoje dziecko budzi się często na nocne karmienie może być wynikiem tego, że potrzebuje więcej bliskości i dotyku. Dlatego w ciągu dnia zadbaj o to, żeby zapewnić dziecku swój dotyk. Idealnie sprawdza się tutaj noszenie dziecka w chuście.

Polecamy: Dlaczego niemowlę potrzebuje dotyku? Powodów jest dużo!

Przyzwyczaj dziecko do usypiania z tatą

Gdy dziecko jest już nakarmione przed snem, przekaż obowiązki związane z usypianiem tacie. Dzięki temu, dziecko przyzwyczai się do obecności taty i gdy obudzi się w nocy, jest szansa, że ponownie zaśnie, gdy tata weźmie je na ręce.

Ogranicz dziecku dostępność piersi

Jeśli nakarmiłaś już dziecko przed snem, wyjmij delikatnie pierś z jego buzi i zakryj piersi. Gdy w nocy dziecko obudzi się w poszukiwaniu sutka, jest większa szansa, że gdy go nie znajdzie, zniechęci się i ponownie zaśnie.

Zobacz także: Nie pozwól, żeby dziecko zasypiało w trakcie karmienia piersią - radzi psycholog 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?