Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ogólnopolski Dzień Truskawki

aktualizacja: 08.03.2011 | 0

Dzień Truskawki to oznaka nadejścia sezonu letniego. Świętujmy, cieszmy się smakiem pierwszych truskawek. Niech Święto Truskawki zagości i w naszych domach.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
truskawki, rodzina, jedzenie
Co roku w czerwcu obchodzone jest Święto Truskawki. Z tej okazji imprezy organizowane są w różnych gminach. Najdłuższą tradycję ma Ogólnopolski Dzień Truskawki w Korycinie.

Korycin nazywany jest zagłębiem truskawek. Truskawki uprawia tu prawie każdy rolnik. W tym roku obchody Dnia Truskawki odbędą się tutaj już po raz szesnasty. To prestiżowe święto przyciąga tłumy zainteresowanych. Nic dziwnego, ponieważ władze gminy starają się o zorganizowanie w trakcie imprezy przeróżnych atrakcji. Truskawkowa rewia mody, rywalizacja o największy owoc, konkurs na najsmaczniejsze ciasto z truskawkami, mistrzostwa w jedzeniu truskawek na czas, kramy z regionalnymi przysmakami, koncerty to tylko niektóre z przygotowywanych co roku punktów programu. Festyn uświetniają także prezentacje dorobku twórców ludowych, konferencje dla plantatorów truskawek, ale przede wszystkim gwiazdy polskiej estrady.

W innym rejonie Polski, w Bielinach Dni Świętokrzyskiej Truskawki obchodzone są na początku czerwca. Tu atrakcją są przede wszystkim koncerty, mistrzostwa w szypułkowaniu truskawek, konkurs fotograficzny.

Święto truskawki w Dębowej Łęce w gminie Wschowa również odbywa się na początku czerwca. Na festynie przeprowadzane są truskawkowe konkurencje, turniej wsi, konkurs na największą truskawkę i przede wszystkim degustacje tego wszystkiego, co można wyczarować z tych pysznych owoców.

Od wielu lat corocznie w ostatni weekend czerwca gmina Buczek w łódzkim organizuje festyn podsumowujący zbiory truskawek.

Dzień Truskawki świętowany jest w różnych regionach Polski. Jeśli nie macie okazji uczestniczyć w zabawie na festynach, spróbujcie pobawić się w domu. Dla dzieci to frajda i fantastyczna zabawa. Zróbcie razem truskawkowe ciasto, załóżcie ubrania w truskawkowym kolorze, zróbcie papierowe ozdoby truskawkowe i udekorujcie nimi mieszkanie. Niech czerwiec stanie się miesiącem truskawek i na stałe wkroczy do kalendarza domowych imprez.

Przepis na przysmak truskawkowy dla dzieci od 2 lat >>
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?