Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ojciec – bloger przeprasza matki, które zostały w domu wychowując dzieci

| aktualizacja: 30.06.2015 | 9

Mike był twardzielem, który uważał, że siedząc z dziećmi w domu kobieta ma wiele czasu na oglądanie telewizji a pranie, prasowanie, gotowanie i opieka nad dziećmi dzieje się samoistnie. Teraz kaja się i przeprasza. Dlaczego?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
fot. Fotolia.pl
Mike jest ojcem dwóch córek (3 latka i 1,5 roczku) oraz syna (8 lat). Zamiast pracować zajmuje się swoimi dziećmi, a wszystko opisuje na swoim blogu Daddy Fishkins. Kilka miesięcy temu na swojej stronie Mike napisał o najtrudniejszej pracy na świecie. Jego list przepraszający skierowany do wszystkich matek, które zdecydowały się pozostać w domu, zrobił prawdziwą furorę w internecie. Mike stał się gwiazdą wielu portali parentingowych. A  wiele mam wpisuje w komentarzach, że dziękuje mu za ten odważny gest i docenienie.

„Jestem winny przeprosiny dla wszystkich kobiet, a szczególnie dla tych, które jako matki zdecydowały się pozostać w domu. Wielu mężczyzn myśli, że utrzymuje  finansowo rodzinę, a matki zostają w domu z dziećmi i cały dzień... w pewnym sensie... albo nie robią tak samo dużo jak oni, albo po prostu siedzą i nic nie robią cały dzień. Jestem tutaj też trochę winny. W przeszłości sam często pytałem moją żonę, dlaczego pewnych rzeczy w domu nie zrobiła na czas siedząc cały dzień z dziećmi. Nie raz myślałem sobie, że to musi być miłe tak siedzieć w domu i oglądać telewizję. Teraz wiem,  jak bardzo się myliłem?” – pisze na swoim blogu.


Punkt widzenia zmienia się wraz z  punktem siedzenia

Perspektywa postrzegania świata zmieniała się, kiedy to żona Mike’a poszła  do pracy a on został z dziećmi w domu.
„Na początek myślałem, że wprowadzę jakiś sprytny system, by szybko zrobić co mam do zrobienia. Jedną z pierwszych rzeczy, które zrobiłem było zmienienie ułożenia produktów w lodówce i szafkach. Wszystko w lodówce było ustawione w linii, etykietami do przodu, według typu jedzenia itd. Byłem z siebie dumny. Wiecie jak wygląda moja lodówka teraz?”

A miało być tak pięknie…. czyli dzień jak co dzień

Mike zostając z dziećmi w domu za punkt honoru sobie przyjął, że wykona wszystkie domowe obowiązki, ogarnie dzieci i będzie czekał z romantyczną kolacją na żonę, która wróci z pracy.
„ Po niezłym początku - cóż, było tak przez tydzień -  a teraz, patrząc wstecz, sam nie wiem jak mi się udało to osiągnąć, aż tak długo. Widzicie, problem w tym, że nie wziąłem pod uwagę przeszkód, oraz codziennych wyzwań, które pojawiają się po drodze, gdy w domu są dzieci, którymi trzeba się zająć”.

Chcesz zobaczyć, jak wygląda dzień Mike'a z dziećmi w domu czytaj str. 2

Polecamy: Nie upokarzajcie dzieci, tylko je kochajcie - przekaz amerykańskiego ojca

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (9)
avatar

Kaja
Kaja | 2016-08-13 08:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Czytając to miałam wrażenie, że czytam scenariusz hollywoodzkiej komedii. Oczywiste gagi i podkolorowane. Oczywiście z trójką dzieci na pewno jest trudniej, ale jak poprzedniczki stwierdzam, że brakuje tu zasad, systemu, a tata daje się za bardzo manipulować. Może taki styl wychowywania dzieci? ;) Ale miło, że docenił rolę mam.

Odpowiedz

Mama
Mama | 2016-08-13 07:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Facet dał sie kompletnie zmanipulować przez dzieci.Płaczem i histerią wymuszą wszystko.Jestem ciekawa jak wygląda wyjście na zakupy czy spacer.

Odpowiedz

Blacky
Blacky | 2016-08-12 23:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Niewyprasowana koszula? Spóźniona kolacja? To chyba żarty - przecież każdy sam może zadbać o swoją koszulę czy kolację, nawet jeśli chodzi do pracy. Stereotypowe myślenie o podziale obowiązków. Zajmij się dziećmi ORAZ zrób mi kolację i poprasuj. Też mi podział obowiązków...

Odpowiedz

Romi
Romi | 2016-07-17 14:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Trochę organizacji i byłoby dużo łatwiej 😊 zapewne doświadczenie przyjdzie w miarę czasu 😄 Jednak faktem jest, że nie jest łatwo - ale za to uroczo i kolorowo jak w kalejdoskopie😄

Odpowiedz

Mamuśka
Mamuśka | 2016-07-17 10:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Fajnie, że zrozumiał że to nie łatwa sprawa zostać z trójką dzieci w domu. Ale mi również bije po oczach brak planu, systatycznosci, komsekwencji. Ich dzień jest mega haotyczny. Nie ma zasad, rytuału czy planu, wg. którego dzieci wiedziały by co po sobie nastepuje. Jeszcze wiele przed nimi. Powodzenia.

Odpowiedz

Doris
Doris | 2016-07-17 09:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ciekawe co takiego osiągnął po prostu przetrwał i egzystuje dalej. A gdzie jakiekolwiek zasady ? Dzieci jedzą gdzie chcą i co chcą. Oglądają bbajki rozrzucaja zabawki A kto ma je posprzątać? Tata ? Sukces by osiągnął jakby dzieci wychował w pełni; ) choć i tak wielkie brawa za to że potrafi się wczuć w rolę tysiąca matek czego wielu facetow nigdy nie zrozumie ;)

Odpowiedz

Kubiak Patrycja
Kubiak Patrycja | 2016-07-17 08:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bardzo dziekuje jako mama za zrozumienie:)

Odpowiedz

magda
magda | 2015-07-02 00:08 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

super , az sie usmialam:D

Odpowiedz

vdgbg
vdgbg | 2015-07-01 08:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Świetne :) Opieka nad dzieckiem to naprawde ciezka praca...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?