Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Piersi po porodzie

| aktualizacja: 08.07.2013 | 0

Chcesz, by po porodzie i karmieniu twoje piersi znowu były kształtne i jędrne? Zastanawiasz się nad operacją plastyczną, ale nie wiesz, ile taki zabieg kosztuje? Sprawdziliśmy to za ciebie.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
stanik, biustonosz, piersi
fot. Panthermedia
Jest kilka sposobów na poprawienie wyglądu piersi, które zwiotczały po porodzie i karmieniu dziecka. Skorzystaj z nich, jeśli na razie nie chcesz mieć więcej dzieci i przestałaś karmić (minimum) rok temu. Do tego czasu laktacja ustanie i unormuje się poziom hormonów w organizmie. Co masz do wyboru?
 

Wszczepienie silikonowych implantów

Podczas pierwszej wizyty chirurg plastyk dobierze odpowiedni kształt i rozmiar implantów, który będzie zależał od twoich oczekiwań i indywidualnej budowy ciała (ważna jest np. szerokość klatki piersiowej, wzrost, budowa ciała). Dostępne są implanty okrągłe i anatomiczne – w kształcie kropli. Lekarz zdecyduje też, gdzie zostanie umieszczony implant, pod gruczołem, czy pod mięśniem piersiowym lub jego powięzią. U kobiet z większą ilością tkanek własnych, można włożyć implant pod gruczoł. U szczupłych pań lepiej włożyć implant głębiej, pod mięsień piersiowy, wtedy jego brzegi na pewno nie będą widoczne. Można też wybrać miejsce blizny: w nowej bruździe podpiersiowej (tu blizna jest najmniej widoczna), wokół brodawki z otoczką  lub w okolicy pachy. Zabieg kosztuje od 14 000 do 18 000 zł w zależności od rodzaju implantów. Wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Należy zaplanować operację tuż po miesiączce lub w środku cyklu. Przez trzy tygodnie od operacji trzeba unikać dużego wysiłku fizycznego i nosić specjalny stanik (jest wliczony w cenę zabiegu). Do najczęstszych powikłań po tego typu operacji piersi należy: wytworzenie się zaciskającej torebki wokół implantu, krwiak, zakażenie, przemieszczenie implantu. Trzeba się też liczyć z tym, że ciało pod wpływem czasu się zmienia i piersi mogą wymagać dodatkowych korekcji. 
 

Plastyka piersi

W przypadku opadnięcia piersi znacznego stopnia korekcja implantem nie jest możliwa. Wtedy rozwiązaniem będzie plastyka piersi. Może to być operacja, podczas której lekarz tylko zmieni kształt piersi i umiejscowienie brodawek wraz z otoczkami. Blizna przypomina kształtem kotwicę, a piersi są po zabiegu bardziej uniesione, sterczące i okrągłe. Możliwe jednak, że specjalista zaproponuje plastykę piersi z użyciem implantów, a przy piersiach znacznych rozmiarów ich zmniejszenie.
 

Zastrzyki z kwasu hialuronowego

Do niedawna popularną i mało inwazyjną metodą było modelowanie kształtu piersi zastrzykami z kwasu hialuronowego. Efekt utrzymywał się około roku, po tym czasie preparat ulegał wchłonięciu. W tej chwili z powodu trudności w diagnostyce choroby nowotworowej odchodzi się od tej metody, poza tym nie skoryguje ona znacznego opadnięcia piersi (gdy otoczka i brodawka znajdują się poniżej bruzdy podpiersiowej). 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?