Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu
producent:

IBSS BIOMED SA


kategoria:

Leki i preparaty dla dzieci


Autor: Monika Karbarczyk
Ocena:
4 oceny

Cena: 10 saszetek za 13,99 zł
Opis produktu

ORSALIT® nutris

Nawadnia, odżywia, smakuje!
Doustny płyn nawadniający wzbogacony odżywczą laktoalbuminą.
Innowacyjna formuła, dzięki której słony smak jest słabo wyczuwalny. Wskazania: ORSALIT® nutris jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego, przeznaczonym do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. ORSALIT® nutris uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. ORSALIT® nutris wzbogacony jest laktoalbuminą, białkiem występującym w mleku. Laktoalbumina dostarcza aminokwasów egzogennych, czyli aminokwasów, które nie są wytwarzane przez organizm człowieka i muszą być podane wraz z pożywieniem. Dzięki zawartości glukozy, soli mineralnych i laktoalbuminy ORSALIT® nutris pełni również funkcje odżywcze. ORSALIT® nutris to nowy, smaczny doustny płyn nawadniający o zredukowanym słonym smaku.
Dawkowanie: Dawkowanie zależy od stopnia odwodnienia i zaleceń lekarza. Zwykle zaleca się podawać 50-100 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała w ciągu pierwszych 4 godzin oraz dodatkowo 5-10 ml na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Na dalszym etapie nawadniania zaleca się podawać 5-10 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach.
Oceny użytkowników produktu 

ORSALIT® nutris

 (4)
ocena całościowa
Jakość produktu
Wartość
Łatwość użycia
Zaloguj się i dodaj opinię
Ewelina Tryka
Ewelina Tryka

2017-09-21 09:06

Nie smakuje

Orsalit zalecił nam lekarz podczas, gdy dziecko dopadł jakiś wirus i meczylismy się z biegunka i do tego sporadycznymi wymiotami. Prawdopodobnie lek działa nawadniajaco co jest bardzo ważne w takich sytuacjach, dodatkowo ma też właściwości odżywcze. Lek jest łatwy do przygotowania, szybko rozrabia się w wodzie, jednak ogromnym minusem jest smak tego leku, mimo nawet mieszania go z wywarem z jagód dziecko nie chciało tego pić, trzeba było dopiero wymieszać w takich proporcjach, że było dużo więcej napoju niż leku.

Jakość produktu
Łatwość użycia
Wartość
Karolina Kum
Karolina Kum

2015-12-10 14:53

orsalit

orsalit nutris bardzo smakuje moim pociechom! owocowy malinowo - jagodowy smak przypadl im do gustu:) zawsze podaje im w przypadku biegunki, wymiotow czy wysokiej goraczki aby dobrze nawodnic organizm, a widze ze saszetki orsalit swietnie sobie daja z tym rade, dzieci wygladaja duzo zdrowiej, orsalit oprocz nawodnienia zapewnia takze odzywienie organizmu, bo zawiera bialko laktoalbumine, co w chorobie jest istotne!

Jakość produktu
Łatwość użycia
Wartość
Aneta Mska
Aneta Mska

2015-11-12 13:16

ciężko ocenić

Kupiłam go zgodnie z poleceniem pani doktór kiedy dziecko maiło biegunki.Niestety syn nie chciał tego pić. Mimo owocowego smaku było nadal słone. Zgodnie z sugestią lekarza mieszałam z różnymi napojami, kaszkami, wszystko na nic. nie wiem czy jest skuteczny i pomocny, jedno opakowanie stoi zaczęte i pewnie pójdzie do kosza, gdy termin ważności minie. Łatwo się go rozrabia.

Jakość produktu
Łatwość użycia
Wartość
Hanna Górna
Hanna Górna

2015-10-04 08:31

dobry i skuteczny

Najważniejsze jest to, że skutecznie nawadnia organizm dziecka. Działa praktynie natychmiastowo. W smaku dobry, delikatny, odpowiedni dla podniebienia malucha, który pić nie chce. Polecam przy problemach z biegunką i wymiotami. Wzmacnia osłabiony organizm dziecka.

Jakość produktu
Łatwość użycia
Wartość
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?