Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

1,5-roczne dziecko zmarło w Warszawie po „ospa party”

| aktualizacja: 22.03.2016 | 11

1,5-roczne dziecko zmarło po tym, jak zostało umyślnie zarażone ospą wietrzną. Czy musiało dojść do tej tragedii, żeby w końcu rodzice małych dzieci zrozumieli, że „ospa party” to szczyt głupoty?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Dziecko zmarło po ospa party
fot. fotolia
Rodzice 1,5-rocznego dziecka chcieli je uodpornić na ospę wietrzną, dlatego… umyślnie je nią zarazili podczas tzw. „ospa party”.

Chore dziecko w stanie krytycznym trafiło do jednego z warszawskich szpitali. Lekarzom nie udało się go uratować… Dziecko zmarło w wyniku powikłań choroby, którą nie tylko w naszych czasach umiemy leczyć, ale także której umiemy skutecznie zapobiegać dzięki szczepieniu. 

„Ospa party” to głupota!

„Ospa party” to jedna z najgroźniejszych mód w ostatnich latach, popularna głównie w kręgach przeciwników szczepień. Polega na tym, że do chorego dziecka rodzice przyprowadzają swoje zdrowe dzieci po to, aby zaraziły się wirusem. Wierzą, że im wcześniej dziecko przejdzie chorobę, tym lepiej. Do tego uważają, że przechorowanie ospy wzmacnia odporność lepiej niż szczepionka.

Chociaż lekarze alarmują, że „ospa party” to wystawianie dziecka na ogromne zagrożenie, wielu rodziców woli ten – powiedzmy to głośno, głupi! – „sposób uodparniania” niż szczepienie. Jak tłumaczył w wywiadzie dla Babyonline: dr. n. med. Ernest Kuchar z Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, ospa tylko pozornie jest łagodną chorobą: 
– Ospa wietrzna jest nieprzewidywalna. Jeżeli ktoś naraża własne dziecko świadomie, to ponosi za ten czyn ogromną odpowiedzialność. Można zadać sobie pytanie, co będzie, jeśli u któregoś z zakażonych dzieci będących na ospa party choroba da powikłania. Będzie to efekt świadomej decyzji rodziców i narażanie dziecka na poważny uszczerbek na zdrowiu.

Izabela Redlińska, autorka książki „Szczepionki. Nie daj się zwariować” dodaje też:  

– Co prawda w większości przypadków ospa przebiega łagodnie, ale mniej więcej u jednego z tysiąca dzieci zakażonych ospą dochodzi do ciężkiego zapalenia płuc lub zapalenia mózgu. Mogą też wystąpić powikłania kardiologiczne w postaci zapalenia mięśnia sercowego oraz zakażenia bakteryjnego skóry. I niestety nie można przewidzieć, u którego z małych pacjentów przebieg choroby będzie poważny. Niestety na półkach polskich księgarń stoi niejedna książka, z której dowiemy się, że celowe zakażenie dziecka ospą przynosi korzyści. Nie można wykluczyć, że są rodzice stosujący się do tej porady.

Śmierć dziecka w Warszawie to nie jest pierwszy tragiczny skutek „ospa party”. 2 lata temu podobna tragedia miała miejsce we Wrocławiu. Tam 2-latek także zmarł po tym, jak zetknął się z chorym na ospę.

Czy musiało dojść do kolejnej śmierci dziecka specjalnie zarażonego ospą – aby wreszcie rodzice małych dzieci zrozumieli, że „ospa party” to głupota?!

Ospa wietrzna niesie ryzyko groźnych powikłań

  • Ospowe zapalenie móżdżku
  • Małopłytkowość
  • Zapalenie płuc
  • Zapalenie stawów
  • Śródmiąższowe zapalenie nerek
  • Zapalenie rogówki i zmiany bliznowate w tęczówce – grozi trwałymi następstwami
  • Zespół rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego (DIC) – prowadzi do ciężkiego wstrząsu z niewydolnością wielonarządową
  • Powikłania zakrzepowo-zatorowe, m.in. udary niedokrwienne mózgu.
Czytaj także: Ospa wietrzna – dlaczego nie iść na ospa party?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (11)
avatar

Gość
Gość | 2016-03-26 22:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ospa Party.... rodzice powinni pójść siedzieć... a wszyscy którym ten "ekstra" pomysł przyjdzie do głowy powinni być surowo karani..

Odpowiedz

M.
M. | 2016-03-21 11:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A mi jest żal tych rodziców. Stracili dziecko. Może przez swoją głupotę, ale już nigdy go nie odzyskają.
Tak naprawdę nie wiadomo dlaczego dziecko miało powikłania po tej ospie. Czy zawinili rodzice (nie stosując się do zaleceń lekarzy, za późno zgłaszając się po pomoc) czy może sami lekarze.
Nie osądzajmy tak łatwo!

Odpowiedz

Leokadia39
Leokadia39 | 2016-03-19 16:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tylko nikt nie napisał, że powikłania pojawiają się, jak się ospę przeziębi. Przechodzili ją nasi dziadkowie, rodzice i my. Wszyscy żyją. A firmy produkujące szczepionki wydają miliony na promocję szczepionek poprzez media i nikt o tym nie mówi. Moja koleżanka zaszczepiła swoich dwóch synków akurat na świnka, różyczka, odra i do dziś walczy z problemami neurologicznymi, które się zaraz po szczepieniu pojawiły. O tym nikt nie chce słuchać...

Odpowiedz

nowy
nowy | 2016-03-18 17:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji


mogli sobie zrobic part hiv lub party zapalenie watraby typu b.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

karollo
karollo | nowy | 2016-03-19 08:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

hahha popieram :D

Odpowiedz

lala
lala | nowy | 2016-03-19 10:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

hahaha (y)

Odpowiedz

antydodo
antydodo | 2016-03-18 11:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

"Czy musiało dojść do kolejnej śmierci dziecka specjalnie zarażonego ospą – aby wreszcie rodzice małych dzieci zrozumieli, że „ospa party” to głupota?!"
A zrozumieli????!!!!!!

Odpowiedz

paja
paja | 2016-03-18 11:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Inteligencja niektórych rodziców mnie zabija!!!! Co za......

Odpowiedz

d
d | 2016-03-18 11:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Czemu szczepienie na ospę nie jest doddane do pakietu podstawowych szczepień, tylko jest jako zalecane? Nie ważne czy dziecko zarazi się na "part y " czy od chorego rodzeństwa, które przyniosło chorobę z przedszkola czy szkoły.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Asia
Asia | d | 2016-03-18 13:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ale dziecko które chodzi do żłobka czy przedszkola może otrzymać tą szczepionkę bezpłatnie!

Odpowiedz

Beti
Beti | 2016-03-18 11:07 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Córka tez przechodzila ospe w wyniku powiklan trafilismy do szpitala z ciezkim zapaleniem pluc i podejrzeniem zapalenia miesnia sercowego 3 tyg pobytu w szpitalu nic przyjemnego . Tylko u nas jedna corka od drugiej zalapala. Przykro sie czyta o ospa party a niwmewinne dzieci cierpia .Glupota ludzka nie zna granic

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?