Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak odchudzić trzylatka

| aktualizacja: 06.12.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
zapytajnik3.jpg
Czy to prawda, że dziecko z nadwagą może mieć problemy ze stawami? O czym pamiętać, układając dietę odchudzającą dla małego dziecka? Odpowiada pediatra.
Ostatnio ortopeda zwrócił mi uwagę, że pod wpływem nadwagi mojej córeczce wykrzywiają się nóżki. Czy miał rację? A jeśli rzeczywiście miał, to jak mam odchudzić tak małe dziecko? Izabela z Rudnika

Na pytanie o odchudzanie małego dziecka odpowiada prof. dr n. med. Maria Korzon, pediatra onkolog:

Otyłość rzeczywiście powoduje obciążenie układu kostno-stawowego, co prowadzi do płaskostopia oraz koślawości kolan. Choćby z tego powodu warto walczyć z otyłością, ale uwaga: odchudzając dziecko, nie stosujemy żadnych leków zmniejszających apetyt ani nie ograniczamy drastycznie ilości jedzenia, gdyż mogłoby to zakłócić jego rozwój.

Warto jednak wykluczyć z jego menu słodycze i zachęcać do ruchu. Ogromne znaczenie ma dobry przykład rodziców. Razem z dzieckiem możecie spacerować, biegać, jeździć na rowerze, pływać. Lato to najlepszy okres na taką domową kurację odchudzającą, także z tego powodu, że właśnie teraz mamy najwięcej świeżych warzyw, które powinny stanowić podstawę diety dziecka (nie tylko tego z nadwagą).

Przy dużej otyłości dziecko powinno być prowadzone przez endokrynologa.

Poznaj 10 potraw bezcennych dla dziecka.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?