Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Owoce dla niejadka - owocowe zwierzęta i ludki dla dzieci

| aktualizacja: 27.01.2017 | 0

Jak zachęcić dziecko do jedzenia owoców? Zrób mu owocowe zwierzęta i ludki. Takie owocowe wariacje na talerzu będą idealne na przekąskę lub drugie śniadanie. To także świetny pomysł na wspólną zabawę z dzieckiem!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Matka przemyca owoce dla niejadka

Owoce dla niejadka to trudny… orzech do zgryzienia. Wiedzą to najlepiej mamy, które mają wybredne dzieci. Mamy niejadków odmawiających owoców zazwyczaj muszą się nieźle natrudzić, by przemycić choć trochę zdrowych, zawierających witaminy, błonnik produktów do diety zbuntowanego kulinarnie dziecka.

Dlaczego niejadki nie lubią jeść?

Skąd w niejadkach taka buntownicza natura? W 70% niejadki zawdzięczają swoją niechęć do jedzenia i poznawania nowych smaków genom, a tylko 30% czynnikom środowiskowym, takim jak błędy żywieniowe, czy też np. stosowanie tzw. przemocy gastronomicznej typu: „nie odejdziesz od stołu, dopóki nie zjesz wszystkiego z talerza”. Dlaczego więc niejadki nie lubią jeść np. owoców? Z wielkim prawdopodobieństwem dlatego, że jego rodzice też na ich widok wołali "bleeee".

Owocowe zwierzęta i ludki testowane na dzieciach

Owoce podane w formie zwierzątek czy ludków w przypadku większości niejadków powinny zostać co najmniej zaakceptowane. Można je łatwo odtworzyć i nie bać się, że wyjdzie zupełnie inaczej. Zresztą przetestowałam to na własnym dziecku. Moja 2-letnia córka była zachwycona takimi owocowymi  wariacjami na talerzu. Sprawdźcie jak zareagują na owocowe zwierzątka i ludki wasze dzieci i dajcie nam koniecznie znać!

Zobaczcie też:

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?