Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Pabianice: Matka zostawiła trzylatka i półtorarocznego malucha bez opieki!

| aktualizacja: 08.04.2017 | 8

Półtoraroczny chłopiec został znaleziony bosy na schodach klatki schodowej, a trzylatek chodził po ulicy wołając mamę. Serce pęka jak się słyszy o takich przypadkach!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
chlopiec- zaplakany-szukal-mamy
fot. Fotolia
44-letnia matka zostawiła dwójkę małych synków w domu i zniknęła. Drzwi zostawiła otwarte. Dzieci wyszły w poszukiwaniu mamy. Były głodne i zaniedbane. Policję zaalarmowali przechodnie, widząc trzylatka, który sam chodzi po ulicy, między budynkami i woła  "Mama, mama!". Gdzie podziewała się matka? Czemu chłopczyk był bez opieki?

Zobacz: Urodziło Ci się dziecko? Posadź drzewo i wyślij nam zdjęcie!

Bosy 1,5 roczny braciszek przerażony na schodach

Jak mówi komendantka pabianickiej policji reporterowi TVN24 na miejsce wysłano natychmiast patrol policji. Chłopiec pokazał funkcjonariuszom, gdzie mieszka. W asyście policjantów trzylatek wszedł do kamienicy. Tam na klatce schodowej natknięto się na jego półtorarocznego braciszka. Dziecko stało na stromych schodach, bez butów, było bardzo wystraszone. Chłopiec kurczowo trzymał się poręczy. Miał na sobie tylko cienki kaftanik.

Za chwilę do mieszkania wtoczyła się 44-letnia matka chłopców, miała 1, 2 promila alkoholu w organizmie. Dzieci od razu przewieziono do szpitala i decyzją lekarzy zostały na obserwacji. Przebywają tam do teraz, ponieważ to miejsce jest dla nich najbezpieczniejsze. Matka trafiła prosto do izby wytrzeźwień.

5 lat więzienia za narażenie dzieci na utratę życia lub zdrowia

Kobiecie postawiono zarzut narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi jej za to przestępstwo do 5 lat więzienia. Niestety to nie pierwsze dzieci, które zaniedbała. Matka wychowywała je samotnie. Jak mówi komendant pabianickiej policji, Joanna Szczęsna, kobieta straciła wcześniej już sześcioro swoich starszych dzieci! Odebrano jej prawo do opieki. Miejskie Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach informuje, że ta dwójka maluchów również trafi pod opiekę państwa.

Skoro kobieta straciła już prawa do opieki dla sześciorga (!) swoich dzieci, czy nie można było jakoś wcześniej interweniować? Czy nie powinna być pod specjalnym nadzorem? Czy nie można było pomóc przede wszystkim tym maluchom, które niestety - jak wynika z relacji policji - cierpiały głód i były zaniedbywane?
 
Źródło: TVN24.pl

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (8)
avatar

Inka
Inka | 2017-04-07 08:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Może w przypadku takich osób naprawdę warto pomyśleć o trwałym pozbawienia możliwości zajścia w ciążę. Ale nie. U nas każą rodzic na potęgę i za wszelką cenę a później tak się kończy. I gdzie ci walczący o zarodki w takich sytuacjach? A później cierpią dzieci.

Odpowiedz

Monia
Monia | 2017-04-06 23:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Coś strasznego ale jak juz jej wcześniej dzieci zabrali to nastepne powinni po porodzie odbierac biedne dzieci niczemu niewinne a jakby cos sie im stało

Odpowiedz

Edyta 89
Edyta 89 | 2017-04-06 23:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Codziennie coś nowego czytam o tych biednych dzieciaczkach.... serce peka

Odpowiedz

Niunia 345
Niunia 345 | 2017-04-06 22:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mało wyjdzie z więzienia znowu zajdzie w ciążę i znów będzie to samo , dożywocie i tak samo powinno się z nią postąpić jak postąpiła z małymi dziećmi. Tych maluchów tylko szkoda

Odpowiedz

D
D | 2017-04-06 21:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

5 lat??? To za malo!!! Taka to powinni na dozywocie wsadzidz do wiezienia o. Podwyzszonym rygorze i kazac pracowac za darmo w ciezkich warunkach karmic chlebem i woda !!!!

Odpowiedz

Gość
Gość | 2017-04-06 18:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Grunt ze za 500+ mogła się upić !!!

Odpowiedz

BENIA
BENIA | 2017-04-06 18:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Masakra skoro odebrali 6 dzieci to dlaczego nikt się nie zainteresował. Biedne dzieciaczki

Odpowiedz

Magda
Magda | 2017-04-06 18:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Powinni sterylizować to bydło a potem wysłać do obozu Korei Płn!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?