Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

„Pachnące poduszeczki”

| aktualizacja: 13.12.2011 | 0

17.12.2011r., godz.11.00-13.00 w ramach wydarzeń związanych z wystawą „Moje pogodne dzieciństwo skończyło się 1 września 1939 r." odbędą się warsztaty wykonywania zapachowych poduszeczek.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Poduszeczki mogą służyć jako zabawka dla lalki lub ozdoba na choinkę. Pierwowzorem jest jedwabna poduszeczka z wyhaftowanym napisem „mutter”(mama), którą można obejrzeć na wspomnianej wystawie. Uczestnikom sobotnich zajęć zaproponujemy samodzielnie wykonanie małych poduszeczek z cienkiego filcu, na którym będzie można wyhaftować swoje imię, lub osoby której uczestnicy zechcą podarować swój wyrób.

Poduszeczki zostaną wypełnione miękką watoliną i pachnącymi ziołami. Przy wykonywaniu tych zabawek przydadzą się umiejętności ręcznego szycia, a jeżeli ktoś jeszcze tego nie umie, to będzie miał okazje nauczyć się podstaw pracy z igłą. To również doskonała okazja na wykonanie oryginalnego, świątecznego prezentu dla kochanej osoby.

Warsztaty w cenie 8 zł od osoby odbędą się w sali konferencyjnej Muzeum Zabawek i Zabawy. Podczas II wojny światowej samodzielne wykonywanie zabawek często było jedynym sposobem na ucieczkę od okrutnej codzienności wojennej. Zdarzało się, że lalki czy maskotki szyto z kawałków mundurów żołnierskich, filcu technicznego czy nawet, w skrajnych przypadkach z koców obozowych. Wiele takich przykładów można znaleźć na wspomnianej wystawie. Historia niektórych zabawek na niej prezentowanych wiąże się z pierwszymi, wojennymi świętami Bożego Narodzenia w 1940 r.

Wystawę można oglądać w Muzeum Zabawek i Zabawy do połowy maja 2012 r.

więcej »
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?