Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Paciorkowiec w ciąży

| aktualizacja: 03.12.2013 | 0

Jak uchronić nienarodzone dziecko przed bakterią paciorkowca, jeśli mama jest zarażona? Jakie badania zrobić i jak leczyć przyszłą mamę? Odpowiada ginekolog.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
kobieta, mama, ciąża, leżeć, brzuszek
W poprzedniej ciąży miałam paciorkowca. Niestety, zaraziłam nim moją córeczkę. Leżała w szpitalu i dostawała antybiotyk. Jak mam się uchronić przed tą bakterią, gdy zajdę w drugą ciążę? Paula

Odpowiedź: Bez posiewu z kanału szyjki macicy, pochwy i ewentualnie odbytu ani rusz. Bo w ten sposób można sprawdzić, czy się jest nosicielem bakterii. Jeśli wynik będzie pozytywny, przyszłą mamę czeka kuracja antybiotykowa (po jej zakończeniu trzeba tylko pamiętać o kontrolnym posiewie, który potwierdzi, czy leczenie było skuteczne). To powinno uchronić maluszka przed zakażeniem się w czasie porodu. Jeśli okaże się, że nie ma czasu na takie leczenie, bo poród jest tuż-tuż, odpowiednie preparaty zostaną podane dożylnie na początku czynności skurczowej. To także uchroni noworodka przed chorobą. A po narodzinach pediatra pobierze posiew od dziecka, by upewnić się, czy się nie zakaziło.

mtj_dopisek.gif

 
dr n. med. Renata Jaczyńska konsultacja: dr n. med. Renata Jaczyńska
Specjalista ginekolog-położnik. Pracuje w Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?