Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Niebezpieczne matki: Matka może być największym wrogiem swojego dziecka

| aktualizacja: 14.11.2013 | 8

Noże nad dziecięcym łóżeczkiem, wąż w wózku i trucizna zamiast mleka ...

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
palenie w ciąży, ciażą, toksyczne matki
Matki groźne dla swoich dzieci - może mijałaś którąś z nich na ulicy, a może stała obok ciebie na przystanku? Znak rozpoznawczy: wielki brzuch z małym lokatorem w środku, a w ustach papieros.

Według badań przeprowadzonych wśród polskich ciężarnych i położnic w 2012 roku przez Główny Inspektorat Sanitarny 7 % ciężarnych pali papierosy.

W Finlandii zaś jest liczba ta wzrasta aż do 15 % ciężarnych palących, a wśród nastoletnich przyszłych matek ten odsetek wynosi 50%!

"Matka może być największym wrogiem swojego dziecka" ("A mother can be her baby’s worst enemy") to hasło, które przyświeca kampanii społecznej w Finlandii. Podejmuje ona problem palenia tytoniu przez kobiety w ciąży.  Mimo tak powszechnej wiedzy o szkodliwości nikotyny problem wciąż jest obecny.

Zobacz film promujący kampanię społeczną, w którym to ciężarna kobieta szykuje dla przyszłego dziecka przewijak naszpikowany szpilkami, ostrzy noże, by zawiesić je nad dziecięcym łóżeczkiem, wkłada węża do wózka, wlewa do butelki truciznę zamiast mleka, by na końcu swych destrukcyjnych działań zasiąść na kanapie z papierosem w ustach. Całość podsumowuje napis: "Matka może być największym wrogiem swojego dziecka".

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (8)
avatar

Anka
Anka | 2016-12-19 15:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kampania przerażająca, to fakt.
Ale sama miałam koleżankę, która z wielkim brzuchem paliła papierosy i nic sobie z tego nie robiła, bo "ona musi" a "ono nic nie czuje".... Wpadała w furię za każdym razem, jak delikatnie próbowałam jej przekazać, że coś chyba nie tak... Tak więc, czy taki spot reklamowy przyniesie jakikolwiek skutek? Szczerze mówiąc, wątpię.

Odpowiedz

ewka
ewka | 2016-08-19 10:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Świetne. Mnie przeraziło i miałam ciary. Durne matki palacz ki. Szkoda maluchów ... :'( ten spot super. Daje do myślenia ..

Odpowiedz

Zła pffuu
Zła pffuu | 2016-07-12 21:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A co ma wspólnego palenie papierosów, a te przerażające, psychopatyczne sceny do ciąży. Bo nie rozumiem, że niby robi się taką krzywdę dziecku. Brawo 👏 teraz rodzice którzy nie mają pomysłu jak bardziej skrzywdzić dziecko dostali kilka propozycji. Bezsens z waszej strony i tyle.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Mama
Mama | Zła pffuu | 2016-07-12 23:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Słuszna uwaga

Odpowiedz

Anka
Anka | 2016-07-12 16:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przerażające i głupie! Nie popieram palenia w ciąży, ale takim kobietom trzeba pomóc, wspomóc ich w walce z nalogiem.. a nie tworzyć takie kampanie

Odpowiedz

lilo
lilo | 2015-01-22 20:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

tez tak uwazam lepeij pokazaliby jak sie czuje dziecko w brzuchu jak matka pali jak dociera tam dym pokazywali nam takie cos w szkole

Odpowiedz

Eluska
Eluska | 2013-11-15 14:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ta kampania w moim rozumieniu jest co najmniej śmieszna...jak się ona ma do palących kobiet w ciąży...? Ta kampania propaguje tylko przemoc wobec dzieci i jakby było mało, podaje jeszcze takim wyrodnym matkom sposoby maltretowania fizycznego dzieci! Jest napewno wiele kobiet, którym brakuje pomysłów na to, w jaki sposób sprawiać ból swoim dzieciom...a tu sama kampania daje im to wszystko jak na tacy...!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Mama
Mama | Eluska | 2016-07-12 23:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bardzo trafne słowa

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?