Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Tego nie widziałaś! Pamiątki z zasuszonej pępowiny – piękne czy obrzydliwe?

| aktualizacja: 15.09.2016 | 2
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Nowy trend wśród mam: pamiątki z zasuszonej pępowiny
fot. Instagram/doulamoonyeg
Ten najnowszy trend podbija serca mam! Choć dla wielu osób trzymanie zasuszonej pępowiny dziecka jest co najmniej dziwne, mamy są zachwycone tym pomysłem i chętnie publikują zdjęcia własnoręcznie wykonanych pamiątek.
Każda mama zachowuje pamiątki związane z narodzinami dziecka, jednak pierwsze zdjęcie USG czy opaska ze szpitala to dla wielu kobiet za mało.

Sztuka pępowinowa

Dla jednych dziwne i obrzydliwe, dla drugich piękne i "magiczne" – tak można opisać najnowszy trend panujący wśród młodych mam. Jest nim... "sztuka pępowinowa", czyli pamiątki z zasuszonej pępowiny. Napisy "love", serduszka, amulety czy łapacze snów – kształt, jaki przybierze pępowina, zależy wyłącznie od kreatywności rodziców.

Gdy pępowina jest jeszcze miękka i elastyczna, formuje się z niej pożądany kształt – najczęściej napis lub serduszko. Tak przygotowaną pamiątkę należy powoli suszyć w niskiej temperaturze w piekarniku.
 
"Ach, cuda ciała!"
 
Pępowina malowana farbkami.
 
Łapacze snów z zasuszonej pępowiny.
 
Taką pamiątkę można oprawić.
 

Mamy, które decydują się na stworzenie własnych pępowinowych amuletów, tłumaczą, że to nie tylko oryginalna pamiątka, ale przede wszystkim sposób na tworzenie wyjątkowej więzi z dzieckiem. Zgadzacie się z nimi?

Jedzenie łożyska, biżuteria z mleka matki, sztuka pępowinowa – jak myślicie, co będzie następne?

Czytaj także: Czy jedzenie łożyska jest bezpieczne?

źródło: romper.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Slow13ik
Slow13ik | 2017-08-23 19:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Co kto lubi,ja nie przechowywalabym, dla mnie to odpad,śmieć,jedyną pamiątką na całe życie jest dziecko. Ale jak ktos uważa, ze zasuszona pepowina jest piekna,to jego sprawa.

Odpowiedz

Bianka
Bianka | 2017-03-27 18:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Obrzydliwe. To tak jakby zrobić sobie korale z usuniętych zębów, albo wisior z usuniętego woreczka żółciowego. No cóż, panującą moda pt.: czym by się tutaj jeszcze popisać trwa...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?