Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Walka z tężcem trwa! Akcja Pampers i UNICEF ratuje dzieci

| aktualizacja: 01.12.2016 | 0

Pampers we współpracy z UNICEF od lat walczy z tężcem noworodkowym – śmiertelnie groźną chorobą, która zagraża dzieciom tuż po porodzie. Zobacz, jak ty możesz pomóc!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
UNICEF i Pampers - walka z tężcem
fot. materiały prasowe
Pampers i UNICEF są obecnie w połowie drogi do całkowitego wyeliminowania tężca noworodkowego  na całym świecie. Chorobę udało się wyeliminować już w 19 krajach. Do osiągnięcia celu pozostało jednak jeszcze kolejne 19 krajów zagrożonych tężcem.

Ty też możesz pomóc – np. wybierając w sklepie pieluszki Pampers (o formach pomocy czytaj niżej). Za każdą paczkę pieluszek Pampers Active Baby-Dry lub pieluchomajtek Pampers Pants kupioną od 10.2016 r. do końca 12.2016 r., w ramach kampanii „1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka”, marka Pampers funduje jedną szczepionkę przeciw tężcowi, pomagając organizacji UNICEF zwalczyć tężec noworodkowy  (ang. MNT).

Co to jest tężec noworodkowy?

Tężec noworodkowy dotyka rodziny w najbiedniejszych obszarach świata. Noworodki mogą zarazić się nim podczas porodu, np. przy przecinaniu pępowiny niesterylnymi narzędziami. Na chorobę nie ma lekarstwa, co w konsekwencji prowadzi do śmierci 49 tys. nowo narodzonych dzieci. To oznacza, że co 11 minut jedno dziecko umiera na chorobę, której można skutecznie zapobiegać…


Możesz pomóc w walce z tężcem noworodkowym!

Dzięki wsparciu rodziców polskich dzieci, od początku trwania kampanii Pampers-UNICEF „1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka” udało się uratować około 500 tys. nowo narodzonych dzieci, a szczepionka trafiała do potrzebującej jej matki i dziecka co sekundę.

W tym roku, do grona państw, w których finansowanie ze strony marki Pampers pomogło całkowicie zwalczyć tężec, dołączyły Indonezja i Niger. Niestety, tężec nadal stanowi zagrożenie w 19 krajach. 
 

Olivier Janiak wspiera akcję Pampersa i UNICEF

Tegoroczną odsłonę kampanii Pampers – UNICEF „Niezwykłe maluchy” , wspiera Olivier Janiak, który odwiedził w zeszłym roku Angolę – jeden z krajów nadal zagrożonych chorobą – i zobaczył na własne oczy jak akcja „1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka” pomaga chronić życie mam i noworodków. 

Jak mówi Olivier Janiak: – Odwiedziłem Angolę by zobaczyć, w jaki sposób wsparcie Pampers i UNICEF wpłynęło na życie ludzi w społecznościach objętych programem szczepień. Miałem okazję poznać mieszkające tam mamy i posłuchać ich opowieści. Te historie są świadectwem, jak ważna jest pomoc, którą otrzymują. Dla wielu kobiet szczepienia przeciw tężcowi  to jedyna szansa na urodzenie zdrowego dziecka i czerpania radości z macierzyństwa. Wyprawa pozwoliła mi także przekonać się na własne oczy, że pomoc i opieka medyczna, którą uważamy za pewnik, nie wszędzie jak tak łatwo dostępna. Coś, co u nas jest standardem, w innych miejscach jest kwestią życia i śmierci (...).

 

Kup pieluszki Pampers – pomożesz szczepić

Kampania Pampers i UNICEF „1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka” ruszyła w 10.2016 r. i będzie trwać przez 3 miesiące, a rodzice mogą wesprzeć ją na kilka prostych sposobów:
  • 1 udostępnienie zdjęcia malucha = 1 ratująca życie szczepionka: Za każde udostępnienie zamieszczonego przez Państwa zdjęcia malucha na stronie Pampers.pl w zakładce Pampers - UNICEF, marka Pampers przekaże równowartość jednej szczepionki 
  • 1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka: Za każdy zakup paczki pieluszek Pampers Active Baby- Dry lub pieluchomajtek Pampers Pants , marka Pampers przekaże równowartość jednej szczepionki 
  • 1 obejrzenie/udostępnienie = 1 ratująca życie szczepionka: Za każde obejrzenie i udostępnienie filmu tegorocznej kampanii „Niezwykłe Maluchy” marka przekaże równowartość jednej szczepionki 
  • wsparcie UNICEFu: Zostań stałym darczyńcą UNICEF, tym samym dołączysz do tysięcy innych rodziców, którzy przekazują miesięczną darowiznę, by poprawić jakość życia tych szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo dzieci.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?