Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zamieścił na Facebooku zdjęcie syna – trafi przez to do więzienia!

| aktualizacja: 27.04.2017 | 5

To pierwszy taki wyrok w Polsce. Mężczyzna, który opublikował ośmieszające zdjęcie synka, trafi za kratki. Sprawdź, jakich zdjęć dziecka nie zamieszać w sieci!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Zdjęcie dziecka umieszczone na Facebooku
fot. Fotolia
Goły 2-latek z siusiakiem w jednej ręce i butelką piwa w drugiej – takie zdjęcie zamieścił na Facebooku tata chłopca. Mężczyzna został skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności. To pierwszy taki wyrok w Polsce.

Kontrowersyjne zdjęcia dziecka w sieci

Sprawa pana Adriana i jego (dziś 6-letniego) syna rozpoczęła się w 2012 roku. Pan Adrian opublikował na Facebooku kompromitujące zdjęcie synka, mimo sprzeciwu matki chłopca (rodzice nie są w związku, chłopiec na co dzień mieszka z mamą). Gdy administratorzy serwisu usunęli zdjęcie, mężczyzna dodał je ponownie, inaczej wykadrowane. Kobieta zawiadomiła policję i prokuraturę.

Sąd pierwszej instancji ukarał mężczyznę karą pozbawienia wolności na 6 miesięcy za tzw. parental trolling. Po apelacji wyrok zmniejszono do 3 miesięcy. Pan Adrian zapewnia, że będzie się odwoływał do Sądu Najwyższego i Trybunału w Strasburgu. Uważa, że jest artystą i ma prawo fotografować własne dziecko – czytamy w serwisie Innpoland.pl.

Czytaj także: 5 zdjęć dziecka, które nigdy nie powinny się znaleźć w sieci

Co to jest parental trolling?

Parental trolling to nic innego jak ośmieszanie dzieci przez rodziców w internecie. Rodzice, w celu zabłyśnięcia wśród znajomych lub zaistnienia w sieci, publikują poniżające zdjęcia własnych dzieci. Sami nie widzą w nich nic upokarzającego. Wręcz przeciwnie, zdjęcia czy filmiki z półnagimi maluchami w kompromitujących sytuacjach uważają za "zabawne" i chętnie umieszczają je w internecie.

Uważaj, co publikujesz w sieci!

Jeśli lubicie publikować w internecie zdjęcia waszych pociech, upewnijcie się, że do zdjęć mają dostęp wyłącznie wasi znajomi i rodzina. Publikując zdjęcie na Facebooku, akceptujemy regulamin serwisu i zgadzamy się na rozpowszechnianie zdjęcia (np. przez przycisk "Udostępnij"). Zanim opublikujecie "słodkie" czy "zabawne" zdjęcie waszego maluszka w kąpieli, bez pieluszki czy w "śmiesznej" sytuacji, zastanówcie się dwa razy! Sprawa pana Adriana pokazuje, że bezmyślne zamieszczanie ośmieszających zdjęć dziecka w internecie, może mieć poważne prawne konsekwencje!

Zobacz także: Ratunku! Ktoś ukradł zdjęcie mojego dziecka!

Źródło: zetchilli.pl, innpoland.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

Gosia1977
Gosia1977 | 2017-04-11 12:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie doświadczyłam tego osobiście a karmiłam butelką calą trójkę swoich pociech....mam w nosie co inni o mnie wówczas myśleli i mówili, to moja sprawa i mój wybór.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

pau
pau | Gosia1977 | 2017-04-11 12:28 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

butelką piwa karmiłaś? hahahahah

Odpowiedz

Ju
Ju | Gosia1977 | 2017-04-11 13:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Gosia1977 ale o czym Ty piszesz?
Porównujesz sytuacje do tego taty i zdjęcia przez niego opublikowanego?

Odpowiedz

Ewa
Ewa | Gosia1977 | 2017-04-11 13:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Gosia 1977 czytaj ze zrozumieniem , wyraźnie jest napisane jakie zdjęcie dziecka zamieścił na fb , cytat " Goły 2-latek z siusiakiem w jednej ręce i butelką piwa w drugiej – takie zdjęcie zamieścił na Facebooku tata chłopca" . Takie zdjęcie uważasz za coś normalnego ???

Odpowiedz

Ala
Ala | Ewa | 2017-04-11 15:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Gosia 1977 pisze odnośnie sądy o karmieniu dzieci. To chyba nie trudno zrozumiec odnośnie czego ten komentarz. A tu zaraz muszą być kąśliwe uwagi.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?