Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Partner powinien być ważniejszy od dziecka! Dlaczego?

| 18.09.2016, aktualizacja: 28.10.2016 | 2

To zdanie na pewno niektórych zadziwi, bo to dzieci zawsze stawiane są na 1. miejscu. Dlaczego niektórzy uważają, że tak nie powinno być?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
partner ważniejszy od dzieci
fot. Fotolia
Wielu rodziców na pewno będzie oburzonych – jak to?- dziecko jest przecież najważniejsze i kocham je najbardziej na świecie! Tylko dlaczego mężczyzna, którego wybrałaś sobie na całe życie, zanim pojawiły się wasze dzieci, ma zejść na drugi plan?

A miało być tak pięknie... kryzys po narodzinach dziecka!

Wiele osób zapomina, że jedną z najwspanialszych rzeczy, które możecie podarować dziecku, to dorastanie w rodzinie pełnej szczęścia, miłości i szacunku. W rodzinie gdzie jest i mama i tata, którzy uczą dzieci wzajemnych relacji. Żeby te relacje były dobre i by dziecko mogło uczyć się wzorca małżeństwa, musimy dbać o to, by nasz partner czuł się dla nas tak samo ważny, jak na początku znajomości.

Jak to zrobić i dlaczego warto?

1. Nie zapominaj kto był pierwszy w twoim życiu - ukochany mężczyzna, czy dzieci? Nie możesz zapomnieć dlaczego się nim zakochałaś, choć masz na głowie masę zadań do wykonania. Karmienie, sprzątanie, gotowanie – jest tego sporo, ale w głowie musisz mieć jasno sprecyzowane – jest ciężko, ale trzymamy się razem!

2. Dzieci będą uczyć się od was, jak zachowywać się w związku, więc musicie się postarać i dla siebie i dla nich. Gdy będziecie się szanować i adorować, dzieci będą miały taki obraz rodziny w głowie i będą starały się przenieść go na swoje relacje w dorosłym życiu.

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności - sprawdź!

3. Dzieci wyfruną szybko z domu, a wy zostaniecie sami. Jeżeli będziesz dbała o ten związek w czasie kiedy dzieci są małe, to kiedy dzieci się wyprowadzą, będziecie sobie nadal bliscy i nie będziecie się czuć jak dwie obce sobie osoby, które łączyły  jedynie dzieci.

4. Nie możesz poddać się zmęczeniu, wiemy że jest ciężko, ale zaniechanie dbałości o małżeństwo, będzie w przyszłości niekorzystne dla ciebie. Czasem po całym dniu, nie masz już siły na rozmowę, na przytulanie, na seks. Nie rezygnuj z tego!

Czy umiesz dzielić się obowiązkami? - zrób test

Nigdy nie jest za późno, by zainwestować w swój związek. Nigdy nie jest za późno, by zrobić postanowienie – raz w miesiącu wspólne wyjście, codziennie 5 minut na rozmowę i wysłuchanie, ciepłe słowa, gesty i spojrzenia. Tak niewiele potrzeba, by ogień, który w was drzemie nie wygasł, a wasza relacja była trwała i dawała bezpieczeństwo dzieciom.

Czy zgadzacie się, że partner powinien być ważniejszy od dzieci? Czy jednak to dziecko zajmuje nr 1 w waszych sercach? źródło:essentialbaby
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Lillyblack
Lillyblack | 2016-09-25 13:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Czemu odnoszę wrażenie że ten tekst pisał mężczyzna... a może "chłopiec" (?) niedojrzały i zazdrosny o dziecko...
Spróbuj wyjaśnić noworodkowi, czy nawet rocznemu czy dwuletniemu dziecku, że teraz "nie mam dla Ciebie czasu, bo muszę porozmawiać (to akurat można i przy dziecku, ale nie zawsze w 100% w tą rozmowę się angażując), poprzytulać się czy poseksić"...

Odpowiedz

Czarna
Czarna | 2016-09-23 11:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie można generalizować ważności, że zawsze tata albo zawsze dzieci. Trudno, zeby potrzeby partnera stawiać ponad potrzebami malutkiego dziecka, które nie zrozumie, że mama teraz nie podejdzie do niego, bo ma 5 minut z tatą! Mam 16 letnie i 5 miesięczne dziecko. I nigdy ani od niego ani od męża w stosunku do siebie nie uslyszlam, że nie masz dla mnie czasu! A jeżeli chodzi o maluszka, to chyba tylko niezrownowazony psychicznie tatuś byłby zazdrosny o to, ze zona najpierw zajmuje się dzieckiem a potem ma czas dla męża. Dla mnie zreszta rozpatrywanie ważności w rodzinie jest bez sensu. Wszystkich kocham całym sercem, nikogo bardziej ani mniej. Nie ma podium! To nie zawody! Ten artykuł jest bez sensu...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?