Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Pasta do zębów zamiast testu ciążowego? Dziwny sposób na ciążę

| aktualizacja: 16.05.2017 | 0

Jak rozpoznać ciążę przy pomocy pasty do zębów? Ten sposób jest coraz popularniejszy – sprawdź, czy działa!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(7)
Badanie lekarskie w ciąży
fot. Fotolia
Test ciążowy z wykorzystaniem pasty do zębów?! Tak, dla mnie to też brzmi absurdalnie i niewiarygodnie! Okazuje się jednak, że hasło "toothpaste pregnancy test" jest coraz częściej wyszukiwane w internecie, a na YouTubie możemy znaleźć wiele filmików instruktażowych dotyczących jego prawidłowego wykonania. Poniżej zobaczysz jeden z takich filmików.

Czy test z pastą jest wiarygodny?

Stuart Gale, właściciel Oxford Online Pharmacy nie ma wątpliwości, że stwierdzanie ciąży przy pomocy pasty do zębów nie jest skuteczną metodą potwierdzania ciąży. "Musowanie i pienienie się pasty do zębów jest wynikiem reakcji chemicznej zachodzącej pomiędzy kwasem występującym w moczu a węglanem wapnia, składnikiem pasty. Im więcej kwasu w moczu, tym pasta bardziej musuje. Bycie w ciąży nie ma tu żadnego znaczenia. Nawet jeśli wynik testu z pastą okaże się pozytywny, zalecam wykonanie tradycyjnego testu ciążowego" – powiedział w rozmowie z The Huffington Post.

Jak zrobić test? Zobacz film!

Jakie są pierwsze objawy ciąży?

Jeśli zauważysz u siebie powyższe objawy i podejrzewasz, że jesteś w ciąży, zrób tradycyjny test ciążowy. Przy prawidłowym użyciu wiarygodność testów wynosi aż 99 procent. Test z wykorzystaniem pasty do zębów nie jest w żaden sposób wiarygodny!

Słyszałyście wcześniej o takim dziwnym sposobie rozpoznania ciąży?

Zobacz także: Czy jesteś w ciąży?! Rozwiąż nasz test!

Źródło: huffingtonpost.co.uk
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?