Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak zrobić dziecku piękną fotkę - radzi fotograf

| aktualizacja: 08.08.2014 | 0

Nie przywieźć z wakacji ładnych zdjęć to grzech! Tylko co zrobić, jeśli dziecko jest zbyt ruchliwe, nie chce się uśmiechnąć ani ustawić przed aparatem? Oto odpowiedź fotografa, który m.in. robi sesje zdjęciowe dla miesięcznika „Twoje Dziecko".

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)

Zrobienie dziecku ładnego zdjęcia to czasem nie lada problem, także wychowawczy. Są maluchy, które na widok rodzica z aparatem uciekłyby, gdzie pieprz rośnie, a jeśli nie uciekają, to mrużą oczy, uśmiechają się sztucznie albo stają zawsze w tej samej pozycji. Mamy dla was rady doświadczonego fotografa, Michała Dembińskiego, który jest także tatą Maksia i Marceliny (na zdjęciach w naszej galerii). Dowiesz się z nich nie tylko, jak robić ładne fotki, które zachwycą rodzinę i znajomych, ale także jak sprawić, by mali modele nie tracili humoru, gdy celujesz w nich obiektywem aparatu.  
  • Najfajniejsze momenty do fotografowania zwykle zdarzają się wtedy, gdy się tego zupełnie nie spodziewasz. Warto zawsze mieć aparat pod ręką.
  • Nie ustawiaj dziecka do zdjęcia ("wejdź tu, popatrz tam)", tylko je obserwuj. Wykorzystuj sytuacje, które się nadarzają, gdy wychodzicie do miasta coś zjeść albo idziecie na spacer nad morze. W trakcie takiego wyjścia można zrobić masę artystycznych fotek, np. gdy dzieci idą przez park czy bawią się na bujanym samochodziku.
  • Dziecko jest małe, więc fotografuj je z bliska i przede wszystkim zniż się do jego poziomu, kucając lub siadając. Jeśli stoisz, uzyskasz taki efekt, jakby zdjęcie było robione z drabiny.
  • Pstrykaj więcej zdjęć niż jest to potrzebne. Z dużej ilości łatwiej wybrać te najładniejsze, którymi potem będziesz się chwalić. 
Czytaj dalej: Jak fotografować dziecko w ruchu?

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?