Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kiedy pojawiają się pierwsze łzy u niemowlaka?

| aktualizacja: 30.01.2017 | 0

Czy pierwsze łzy u dziecka pojawiają się z jego pierwszym płaczem? Czy musisz niepokoić się, gdy twój noworodek krzyczy, ale ma suche oczka? Kiedy zobaczysz u niego pierwsze łzy? Sprawdź!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(8)
pierwsze łzy u dziecka, płacz niemowlaka
fot. Fotolia

Kiedy u niemowlaka pojawiają się łzy?

Łzy u noworodka pojawiają się dopiero pod koniec pierwszego miesiąca życia. Wcześniej płacz dziecka bardziej przypomina krzyk, bo oczy maluszka są suche. Brak łez u niemowlaka nie jest problemem tylko naturalną sytuacją. W drugim miesiącu zaczynają być produkowane w gruczołach łzowych nad gałkami ocznymi. Kanaliki łzowe są u noworodków bardzo wąskie, a niekiedy niedrożne. Zablokowane kanały łzowe powodują, że łzy wypełniają oczy i dziecko często wygląda, jakby było zapłakane. Jest to w pełni normalna sytuacja, a kanaliki samoistnie odblokowują się przed upływem roku. Pediatrzy zalecają niekiedy ich masowanie, by przyspieszyć przeczyszczanie.

Kłopoty z oczami – o kiedy do lekarza

Czasami pojawiają się kłopoty z oczkami.
  • W wewnętrznym kąciku oka zbiera się żółtawobiała wydzielina, a powieki są zlepione – gdy dziecko budzi się rano, zmyj ją sterylnym gazikiem zmoczonym w letniej, przegotowanej wodzie. Pamiętaj o kierunku przemywania oczu: od skroni do nosa, nigdy odwrotnie. Jeśli wydzielina jest gęstsza i ciemniejsza, a białka oczu są zaczerwienione, niezbędna będzie wizyta u lekarza.
  • Skontaktuj się z nim również wtedy, gdy załzawione oczy są wrażliwe na światło lub jedno oko różni się kształtem i wielkością od drugiego.

Sprawdź także:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?