Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Pierwsze postrzyżyny

| aktualizacja: 19.04.2007 | 0

Niektóre dzieci już jako niemowlęta mają bujną czuprynkę. Nie czekaj więc z obcięciem włosów do pierwszych urodzin.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Niektóre dzieci już jako niemowlęta mają bujną czuprynkę. Nie czekaj więc z obcięciem włosów do pierwszych urodzin. Nie łudź się jednak, że pójdzie Ci łatwo – maluchy zwykle nie lubią tego zabiegu. Poza tym spokojne siedzenie, gdy Ty masz nożyczki w ręku, jest niemal niemożliwe dla tak małego dziecka. Co możesz zrobić?

1. Dobrze się zorganizuj. Przygotuj sobie wszystkie potrzebne akcesoria: nożyczki, grzebień, wodę w miseczce do zmoczenia włosków.

2. Poproś o pomoc męża, babcię albo koleżankę – niech odwrócą uwagę dziecka, a Ty w tym czasie szybciutko obetnij mu włoski. Nie przejmuj się, jeśli grzywkę przytniesz krzywo lub w ząbki.

3. Włącz krótką bajkę – to jeden z niewielu momentów, kiedy możesz rozgrzeszyć się z tego, że maluch ogląda telewizję. Już niedługo Twój szkrab zrozumie potrzebę obcinania włosków i chodzenia do fryzjera. Wtedy będzie o wiele łatwiej.

Tekst: Laryssa Kowalczyk
Konsultacja: dr n. med. Joanna Koralewska pediatra neonatolog. Leczy dzieci od 25 lat, przez 17 lat pracowała na oddziale fizjologii i patologii noworodka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Babińskiego we Wrocławiu. Prowadzi gabinet prywatny.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?