Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Pierwsze Święta z dzieckiem

| aktualizacja: 11.12.2012 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Bebilon, dziecko
fot. materiały prasowe
Pierwsze wspólne święta z dzieckiem to dla rodziców wyzwanie. Jak się do nich przygotować i o czym koniecznie pamiętać?

Bezpieczeństwo to podstawa

Mówi się, że do 3. roku życia uczymy się więcej niż przez resztę życia. Maluch, poznając swoje otoczenie, pragnie wszystko zobaczyć, wszystkiego dotknąć, posmakować – wnikliwie bada świat przy pomocy zmysłów. Bożonarodzeniowe dekoracje z pewnością staną się dla niego wielką atrakcją! Żeby zabawy w świątecznie udekorowanym domu były radosne i bezpieczne, warto zadbać o kilka rzeczy:

Wybierając ozdoby na choinkę, zrezygnujcie ze szklanych bombek, zwłaszcza na niższych partiach drzewka – bezpieczniejsze dla malucha będą np. bombki plastikowe lub plecione.

Pamiętajcie o skrzętnym ukryciu kabli od lampek, ponieważ szkrab, urzeczony wielością kolorów, będzie zapewne szukał możliwości zbliżenia się do światełek. Jeżeli w domu macie „żywą” choinkę, bardzo ważne jest, abyście na bieżąco usuwali z podłogi igły, które dla waszego dziecka mogą okazać się bardzo ciekawym znaleziskiem.

Nakrywając stół do wigilijnej kolacji, wybierzcie raczej idealnie dopasowany lub nawet troszkę za mały obrus, a wszystkie pyszności lokujcie bliżej środka stołu. Unikniecie w ten sposób ściągnięcia przez dziecko obrusu wraz z zastawą oraz potrawami.

W rodzinnym gronie zawsze najmilej

Święta to czas rodzinnych spotkań, odwiedzin przyjaciół oraz bliskich. Wizyty te często wiążą się z wyjazdami lub co najmniej kilkugodzinną nieobecnością w domu. Żeby przebiegały spokojnie, warto się do nich przygotować. Dziś jest to dużo prostsze niż kiedyś, ponieważ możecie skorzystać z wielu wygodnych rozwiązań dla aktywnych rodziców. Na pewno będzie wam dużo łatwiej, jeżeli osoby, które odwiedzacie w Święta są również rodzicami małych dzieci. Wtedy możecie mieć pewność, że np. jeżeli nawet czegoś zapomnicie, pomogą znajomi.

Gdy podczas waszej świątecznej wizyty odwiedzacie rodzinę czy przyjaciół, którzy nie mają dzieci, z pewnością torba dla waszego dziecka będzie bardziej wypchana. Rodzice w takiej sytuacji muszą mieć przy sobie:
  • pieluszki,
  • kocyk,
  • chusteczki,
  • ubranka na zmianę.
Jeżeli mama nie karmi piersią, potrzebny będzie też zapas mleka dla dziecka. Idealnym rozwiązaniem jest mleko modyfikowane Bebilon 2 w saszetce, które pozwala na przygotowanie w bezpieczny i higieniczny sposób jednorazowej porcji mleka. Dzięki takiemu rozwiązaniu zamiast zabierać ze sobą całe opakowanie mleka, możecie zabrać tylko wybraną liczbę saszetek. Uprości to podróżowanie czy poobiedni spacer z małym dzieckiem. Każda aktywność z dzieckiem i zmiana otoczenia dostarcza mu nowych, bezcennych wrażeń i doświadczeń.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?