Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Pies dla dziecka - jaką rasę wybrać?

aktualizacja: 29.11.2012 | 7

Badania wykazały, że dzieci, które mają w domu psa, mają też silniejszy system odpornościowy i rzadziej chorują. Jaką rasę zatem wybrać?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(5)

1. Pies dla ciężarnej.

Jeśli masz w domu czworonoga i zaszłaś w ciążę, nie ma powodów do paniki. Ważne jest, by zachować zdrowy rozsądek i mieć psa pod stałą opieką weterynaryjną. Pies w domu jest świetnym towarzyszem spacerów i potrafi być troskliwym opiekunem, więc nie musisz wywozić go od razu do znajomych. Pamiętaj jednak, żeby zachować ostrożność.

Jeśli jesteś w ciąży i planujecie zakup czworonoga, wybieraj najlepiej łagodne rasy, które nie wymagają codziennych, kilkukilometrowych spacerów. Codzienna dawka ruchu dobrze ci zrobi, ale w ciąży nie powinnaś uganiać się godzinami za zwierzakiem. Zwróć uwagę na to, by była to odpowiednia rasa także dla domu, w którym jest noworodek czy niemowlak.

Czytaj też: 10 dolegliwości, o których musi wiedzieć twój lekarz

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (7)
avatar

owczarek love
owczarek love | 2016-07-26 13:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

co za bzdura ? Pies pasterski sie nie nadaje ? Ta grupa psów jest własnie najlepsza !!! dlaczego: bo psy mysliwskie potraktujaje jako zdobycz i z dzieciaka nie bedzie co zbierać , psy obronne nie beda za nim łażic tylko od razu go rozerwa ,a jesli chodzi o psy do towarzystwa to sa na tyle małe że dzieciak potraktuje je jako zabawke . Psy pasterskie zostały stworzone do bronieniastada , wiec dzieci beda bezpieczne

Odpowiedz

Kora
Kora | 2016-05-03 05:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Większej bzdury nie slyszalam buldog rasa bojowa noe nadająca się do dzieci. Może autor pofayygował by się i poprostu skonsultowal to z kynologami zamiast pisać takie bzdury

Odpowiedz

Lilith
Lilith | 2016-05-02 22:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kto pisał ten tekst? Proponuje autorowi przeczytać choć jedną naukową książkę o rasach, a nie pisanie bzdur. Beagle i labrador to miłe i spokojne psy które nie wymagają uwagi? Wszystkie psy wymagają uwagi i dużo ruchu, a beagle potrafią być uparte. Chart to nie rasa tylko grupa ras, myśliwskich, niekoniecznie przyjaznych dla małych dzieci, bo gonią wszystko co ucieka. A jamniki nie zawsze są tolerancyjne i cierpliwe. Pominę już fakt że jak kupimy szczeniaka to będzie on taki jak go wychowamy, a nie dokładnie taki jak piszą w książkach...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Magda
Magda | Lilith | 2016-06-22 14:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dom pies 733168711

Odpowiedz

Kain
Kain | 2013-11-02 21:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Najlepszy pies jaki może być, to taki ze schroniska, który potrzebuje domu i miłości człowieka. To jest najlepszy pies dla każdego bez względu na wiek. Hodowle to swego rodzaju odpowiednik niewolnictwa z użyciem zwierząt - ludzie zarabiają na nich, bo nie są w stanie lub ie chce im się znaleźć normalnej pracy, więc postanawiają zarabiać (trzeba wspomnieć, że są to zarobki nieduże) na rozmnażaniu zwierząt, podczas gdy w schroniskach są tysiące zwierzaków, którym do szczęścia są potrzebne tylko 3 rzeczy: miska jedzenia, dach nad głową i własny, kochający człowiek. Ludzie kochani, bierzcie zwierzaki ze schronisk, nie popierajcie hodowli!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Kinga
Kinga | Kain | 2015-10-26 08:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Popieram! Mamy już 3 psa ze schroniska - ta radość i błysk w oczach psiaka, że został przygarnięty, oddanie i wierność: bezcenne! :))

Odpowiedz

YoSoy
YoSoy | Kain | 2016-05-13 16:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie do końca się z Tobą zgodzę ponieważ pies ze schroniska (z resztą jak każdy inny pies) nie jest psem dla każdego! Ludzie zarobieni, nieodpowiedzialni czy mający problemy z agresją nie powinni brać do domu żadnej żywej istoty.
Większość psów przebywających w schronisku ma problemy zdrowotne czy behawioralne, wymagające długotrwałej terapii. Wzięcie psa ze schroniska to wspaniała inicjatywa, jednakże musimy bardzo ostrożnie wybrać psa (nie dotyczy to tylko schroniskowych ''Burków'' lecz także każdego czworonoga).
Co do hodowli to tylko w tzw. pseudohodowcy liczą na zysk, gdyż na hodowli psów nie da się zarobić, czasem wręcz bilans jest ujemny.
Notabene kto decyduje się na psa będąc w ciąży czy mając niemowlaka bądź małe dziecko...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?