Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wspaniała wiadomość! Dzięki pomocy piłkarzy, Piotruś pokonał rzadką chorobę

| aktualizacja: 09.06.2016 | 0

Roczny Piotruś, chorujący na siatkówczaka, ukończył leczenie w amerykańskiej klinice. Wszystko dzięki pomocy... przedszkolaków i piłkarzy Realu Madryt.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Oczka Piotrusia uratowane dzięki pomocy piłkarzy Realu Madryt
fot. Sebastian Wołosz
Już kilkakrotnie pisaliśmy o siatkówczaku – nowotworze oka, który przez bardzo rzadkie występowanie, często bywa niezauważony. Mamy dobrą wiadomość – oczka Piotrusia, rocznego chłopca chorującego na siatkówczaka obuocznego, zostały uratowane!

W pomoc zaangażował się nawet Cristiano Ronaldo

Dzięki pomocy rodziny, przyjaciół i... piłkarzy Realu Madryt, udało się zebrać pieniądze na leczenie chłopca. Koszt leczenia wynosił aż 1,5 mln złotych! Jeśli nie pamiętacie historii Piotrusia, przypomnimy: przedszkolaki z przedszkola nr 4 w Gryfinie zrobiły filmik, w którym ubrane w bluzy i koszulki z logiem Realu Madryt, proszą o pomoc w zebraniu pieniędzy na leczenie chłopca. Wystarczyło kilka dni, żeby piłkarze zareagowali!

Zawodnicy Realu pomogli i finansowo, i zrobieniem tego filmiku. Ale na sukces złożyli się wszyscy, to praca nas, rodziny, przyjaciół, całego świata. Serdecznie wszystkim dziękujemy. Chcielibyśmy podziękować każdemu z osobna, ale fizycznie to niemożliwe – powiedziała mama Piotrusia. Nie wiecie, o jakim filmiku mowa? Zobaczcie, chwyta za serce!

Chemioterapia przyniosła efekty

Rodzice Piotrusia są zachwyceni poprawą stanu zdrowia synka. Mama chłopca zauważyła poprawę nawet w oczku, które było poważnie dotknięte zmianami nowotworowymi. "Lepiej reaguje na światło" – przyznaje. Chłopiec przez 2 miesiące był poddany chemioterapii dotętniczej. Bardzo dobrze zniósł leczenie, bez powikłań. Czeka go jeszcze jedna konsultacja medyczna – jeśli zmiany nowotworowe ustępują zbyt wolno, być może potrzebna dalsza chemioterapia... 

Trzymamy kciuki za Piotrusia i wszystkie dzieci, które wciąż czekają na operacje!

Podoba wam się filmik piłkarzy? Mają gest!

Czytaj także: Jak rozpoznać nowotwory u dzieci
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?