Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Pitu i Kudłata dają radę - recenzja audiobooka dla dzieci

| aktualizacja: 04.10.2012 | 0

Życie zwyczajnej rodziny podpatrzone przez siedmioletniego Pitu i sześcioletnią Kudłatą. Brzmi nieźle. Gorzej wygląda, bo dzieciaki zauważają wszystko, a ponadto są ogromnie surowe i kategoryczne w ocenach.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Pitu i Kudłata dają radę, audiobook dla dzieci, Leszek Talko
fot. materiały prasowe
Pitu i Kudłata potrafią z uśmiechem na niewinnych buziach powiedzieć, że tato jest niesprawiedliwy, że przez rodziców nie odrobiły lekcji, że tak naprawdę nie wiedzą, czego dorośli od dzieci chcą. Odważne mamy i tatusiowie niech zasiądą na kanapie i posłuchają. Leszek K.Talko po mistrzowsku to opisał, a Magda Kusa przekonująco zinterpretowała.

Oddajmy głos siedmioletniemu Pitu: W bazie siedzimy z chłopakami, ale czasami pozwalamy siedzieć też dziewczynom. O ile nas nie wnerwią, ale to się zdarza bardzo rzadko. Wtedy je wypędzamy. Tata mówi, że dziewczynek nie bije się nawet kwiatem, więc nie bijemy ich kwiatami, tylko normalnie gałęziami albo rękami. 


A co ma do powiedzenia sześciolatka Kudłata: Lekarz, do którego przyszliśmy, był najfajniejszy na świecie, bo cukierki stały już w szatni. Nabrałam ich do kieszeni, ale przyszło mi do głowy, że Pitu pewnie będzie się chciał podzielić, więc podeszłam znowu i włożyłam więcej cukierków do drugiej i trzeciej kieszeni. Pana doktora wciąż nie było, pomyślałam sobie, że można przecież schować też cukierki do czapki i do buzi. 


Prawda, że rozkoszne dzieciaki? Ale przyznajmy, nasze są takie same. Ja przynajmniej mogę powiedzieć, że moim wnuczkom też wystają rogi. I to nawet często.

A wracając do książki. Śmiechu w niej sporo, bo dzieci są tylko dziećmi. Surowo oceniają, ale także traktują wszystko dosłownie. A rodzice? Oni są zazwyczaj bezradni w obliczu tego, co robią ich małe aniołki.

Fajna książka. Zabawna, ciekawie napisana i taka krzepiąca. Każdy kiedyś był dzieckiem i każdy wyczyniał najróżniejsze figle. Naprawdę. I wielu wcześniej było rodzicami. Też sobie poradzili, choć nie wszyscy mieli taki dystans do ojcowskiej powinności jak Leszek K.Talko.

Pitu i Kudłata dają radę
Autor: Leszek K.Talko
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Czyta: Magda Kusa
Forma: płyta kompaktowa CD

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?