Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

W tym jednym kraju niemowlęta płaczą rzadziej niż w innych. Jak to możliwe?!

| aktualizacja: 11.04.2017 | 3

Z najnowszych badań wynika, że niemowlęta nie wszędzie płaczą tyle samo. Wiesz, w jakim kraju dzieci płaczą najmniej? Sprawdź!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Duńskie noworodki najrzadziej płaczą
fot. Fotolia
Naukowcy z Uniwersytetu Warwick w Wielkiej Brytanii przeprowadzani badanie na 8700 niemowlętach z różnych krajów. Czy dzieci zawsze płaczą tak samo?

Gdy noworodek płacze

Badanie wykazało, że niemowlaki w ciągu pierwszych sześciu tygodni życia płaczą średnio 117-133 minuty. Niemowlęta w 12. tygodniu życia płaczą już tylko 68 minut dziennie. Intensywność i częstotliwość płaczu różni się w zależności od kraju, w jakim wychowują się dzieci. Okazuje się, że w Danii niemowlęta płaczą mniej niż maluchy w innych krajach.

Według autorów badania opublikowanego na łamach "Journal of Pediatrics" Duńczycy są jednym z najszczęśliwszych narodów na świecie, a duńskie niemowlęta płaczą mniej od innych, bo duński model rodzicielstwa różni się od tego praktykowanego w innych krajach. Duńczykom daleko do modelu rodzica-helikoptera, który krąży nad dzieckiem i wykazuje nadmierną troskę. Duńscy rodzice dają dzieciom wiele swobody. Jednym z przykładów jest pora snu czy drzemki niemowlaka – Duńczycy, zamiast kłaść dziecko do łóżeczka i zerkać co chwilę, czy przypadkiem się nie obudziło, kładą niemowlęta do wózków i pozwalają im spać na świeżym powietrzu, np. podczas spaceru.

Badacze podkreślają, że na częstotliwość płaczu dziecka mogą mieć wpływ sytuacja socjoekonomiczna rodziców, genetyka czy przebieg ciąży, nie tylko pochodzenie i kraj, w którym maluchy są wychowywane.

Zgadzacie się, że kraj, w którym wychowuje się dziecko, może mieć wpływ na częstotliwość płaczu maluszka? Jak często płakały wasze dzieci?

Zobacz także: Ratunku! Co robić, kiedy niemowlę płacze?

Źródło: rynekzdrowia.pl, irishtimes.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

S.
S. | 2017-04-05 14:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moje dziecko zaczęło płakać około 5 mc. Wcześniej praktycznie w ogóle. Mój mąż i ja nie wiemy co to nieprzespane noce. Moja mama wyczekiwała kiedy w końcu usłyszy jak jej wnuk płacze.
Ale teraz 9 mc to co chwila płacz i krzyk. Wiec powoli nadrabia.

Odpowiedz

dorota
dorota | 2017-04-04 21:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moje pierwsze dziecko płakało bardzo dużo do trzeciego miesiąca życia. Powodem okazała się witamina D którą podawałam. Lekarze twierdzili jednak, że to kolki, ja wiedziałam swoje. Po odstawieniu witaminy dziecko tylko jadło i spało. Obecnie moje drugie dzieciątko ma 2 miesiące, nie podaję mu witaminy i nie mam żadnych problemów z "nadmuchanymi" kolkami itp. Mały je i śpi. Kiedyś nie było witamin i nie było kolek. Tylko dziś modne jest faszerowanie dzieci od początku życia jakimiś chemikaliami. Życzę wszystkim umiaru w szprycowaniu dzieci lekami.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

a.
a. | dorota | 2017-11-11 20:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zgadzam się. Im mniej chemikaliów, tym lepiej. Pozdrawiam wszystkie mamy:)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?