Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

„Planetarium” Kosmiczne atrakcje w Gdańsku

aktualizacja: 06.07.2011 | 1

Od 09. 07. 2011r. w Gdańsku 600 m2 kosmicznych atrakcji. W Centrum Handlowym Osowa rusza spektakularny road – show edukacyjny „Planetarium”.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
wydarzenia
W ramach tego bezpłatnego projektu będzie można odbyć podróż w czasie i przestrzeni kosmicznej, poznać starożytną i współczesną astronomię oraz znaleźć się w centrum galaktyki. Wśród patronów honorowych akcji znajdują się gdański Komitet Obchodów Roku Jana Heweliusza oraz Biblioteka Gdańska.

Wystawa „Planetarium” otwarta będzie w Centrum Handlowym Osowa w Gdańsku od 9 do 29 lipca, 7 dni w tygodniu, od godz. 11.00. do 19.00. Przez 3 tygodnie, całkowicie bezpłatnie, mieszkańcy Gdańska i okolic będą mogli zgłębiać tu wiedzę na temat Wszechświata i Kosmosu.
Road-show „Planetarium” to jeden z niewielu projektów 
w Polsce, który wykorzystuje zaawansowany technologicznie sprzęt, aby poprzez emocje popularyzować naukę.

Główną atrakcją „Planetarium” będzie wysoki na 6 metrów namiot sferyczny, gdzie kosmicznych wrażeń dostarczą widzom specjalnie przygotowane filmy prezentowane po raz pierwszy w Polsce. 9 lipca odbędzie się tu gdańska premiera produkcji wyreżyserowanej przez Thomasa Lucasa pt.: „Black Holes: the Other Side of Infinity”. Film w bardzo sugestywny i zapierający dech w piersiach sposób pokazuje animację formowania się wszechświata, narodziny i śmierć gwiazd, zderzenia galaktyk, czy też czarne dziury.

Codziennie, z myślą o różnych grupach wiekowych, w „Planetrium” wyświetlane będą cztery produkcje, każda poprzedzona ciekawymi pokazami planetaryjnymi prowadzonymi przez wykwalifikowaną kadrę. Najmłodsi, którzy nie będą mogli wziąć udziału w pokazach filmowych, otrzymają do dyspozycji kosmiczny baby room m.in. z basenem pełnym piłeczek 
z rysunkiem mapy Ziemi.

„Planetarium” będzie bezpłatnie dostępne dla odwiedzających w Centrum Handlowym Osowa, przy ul. Spacerowej 48, Gdańsk

Terminarz wystaw:
9 – 29 lipca – Gdańsk, Centrum Handlowe Osowa
5 – 25 sierpnia – Łódź, Centrum Handlowe Tulipan
1 – 21 września – Warszawa – Janki, Centrum Handlowe Janki
28 września – 18 października – Kraków, Centrum Handlowe Krokus
25 października – 14 listopada – Bydgoszcz, Centrum Handlowe Rondo
21 listopada – 12 grudnia – Katowice, Centrum Handlowe 3 Stawy

 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?