Baby online.pl
 
 
Dada
Rozwiń menu

Chłopiec czy dziewczynka - kiedy poznasz płeć dziecka?

| 13.03.2013 | 65
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(20)
ciąża, chłopiec, dziewczynka, płeć dziecka, mama, kobieta
Nie możesz się doczekać, kiedy poznasz płeć dziecka? Kiedyś wróżono z kształtu brzucha, dziś mamy ultrasonograf. Ale czy ta maszyna nie kłamie?

Pragnienie, by poznać płeć dziecka, zanim przyjdzie ono na świat, towarzyszy ludziom od zawsze. Kiedyś wróżono z kształtu brzucha, dziś mamy ultrasonograf. Ale czy ta maszyna nie kłamie.
Decyzja ta zapada już w momencie zapłodnienia. Jajeczko i plemnik jako jedyne komórki ludzkie mają jedynie po połowie garnituru chromosomów. Plemnik może zawierać chromosom X lub Y, jajeczko zaś – tylko X. Jeśli komórkę jajową zapłodnił plemnik Y, będziesz miała chłopaczka. A gdy X – urodzi ci się dziewczynka!

Ważne etapy w kształtowaniu się płci dziecka

Jako pierwsze, około 9. tygodnia ciąży, zaczynają powstawać narządy męskie. Żeńskie kształtują się od 10.–11. tygodnia ciąży. Gdyby sporządzić uproszczony kalendarzyk rozwoju narządów u chłopczyka i dziewczynki, wyglądałoby to mniej więcej tak:

Kiedy można określić płeć dziecka?

Pierwsze nieomylne oznaki, czy urodzi ci się synek, czy córeczka, powinny już być dostrzegalne na USG w 14. tygodniu ciąży. Czasem nawet udaje się to w 13. tygodniu. Wiarygodność takiej oceny zależy nie tylko od doświadczenia lekarza, ale też od warunków badania – ułożenia płodu, jakości ultrasonografu.

Jak rozpoznaje się płeć dziecka, przecież na monitorze USG widać tylko plamy?

Od 16. tygodnia narządy płciowe zewnętrzne u dziecka są już naprawdę dobrze widoczne na monitorze USG – ale tylko dla doświadczonego lekarza.

Ty i tata maleństwa rzeczywiście możecie mieć wrażenie, że to, co widać na ekranie, to tylko plamy. Jednak ginekolog na monitorze dokładnie pokaże wam tę ważną część malucha. Na wydrukowanym zdjęciu jeszcze łatwiej będzie ci to dojrzeć.

Płeć dziecka - czy lekarz może się pomylić i źle odczytać wynik badania USG - tłumaczy ginekolog:


Polecamy: Chłopiec czy dziewczynka - czy możesz wybierać?

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (65)
avatar

karina09
karina09 | 2016-01-21 11:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Do samego końca lekarz twierdził ze będzie dziewczynka. Wszystko dla córci kupiliśmy różowe na kilka miesięcy do przodu, zabawki również o pomylce nie było mowy bo chodziłam do najlepszego lekarza prywatnie itd.A tu niespodzianka zamiast Darii urodził się Krystianek .Dziś ma 17 lat i dużo sióstr i nie żałuję że lekarz się pomylił 💞

Odpowiedz

paula123321
paula123321 | 2015-12-21 20:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W mojej pierwszej ciąży lekarz przez 9 miesięcy mówil mi,że będzie dziewczynka w szpitalu 15 min.przed porodem miałam usg i mówili,że zaraz moja córeczka wyjdzie - rzeczywistość okazała się inna bo urodził się synek :) teraz jestem w drugiej ciąży i mamy nadzieję,że będzie córeczka zobaczymy :)

Odpowiedz

ewa123
ewa123 | 2015-10-27 11:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Marta247 jaki ten test kupiłas?

Odpowiedz

ewa123
ewa123 | 2015-10-22 14:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

jaki to test?

Odpowiedz

Marta247
Marta247 | 2015-10-04 21:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przed badaniem USG zrobiłam sobie test na płeć dziecka już w 10 tyg. Wynik potwierdził się z tym co powiedział lekarz. Polecam dla zniecierpliwionych i nie tylko.

Odpowiedz

asia
asia | 2015-09-21 08:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

10 lat temu worek mosznowy i peniska u mnie było widać pod koniec 13 tygodnia bardzo wyraźnie na usg 2d...z dziewczynami może być podobno różnie. Teraz nie wiem jak będzie, pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy!

Odpowiedz

Agata
Agata | 2015-08-26 10:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wczoraj rozpoczął się u mnie 14 tc. Na wizycie bez żadnych wątpliwości było widać, że spodziewamy sie synka. Jestesmy bardzo szczęśliwi. A tatuś jaki dumny :-)

Odpowiedz

lidku2
lidku2 | 2015-08-19 14:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przy mojej pierwszej ciąży pan doktor stwierdził chłopca i rzeczywiście urodził się chłopiec. Teraz gdy spodziewam się drugiego dziecka jeszcze nie zdążył określić płci na pewno oświeci mnie przy najbliższej wizycie. Moje odczucia co do płci wskazują na dziewczynkę gdyż czuję się inaczej niż przy pierwszej ciąży. Pozdrawiam

Odpowiedz

Pola
Pola | 2015-02-09 22:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dodaj komentarz mnie dzis mowila ze wyglada na dziewczynke jestem w 25 tyg ciazy wiec raczej nie powinna sie mylic. Na monitorze wygladalo mi na kurke a nie siusiaka. Wiec chyba corka XD moj skarbus juz w maju bedzie z nami

Odpowiedz

Distinct
Distinct | 2015-01-07 09:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja jestem w drugiej ciąży. Przy poprzedniej ciąży pani doktor stwierdziła, że widzi dziewczynkę, ale na 100% będzie pewne jak się urodzi. :P Urodziła się dziewczynka. Teraz czekam na synka (przynajmniej taką mam nadzieję, bo wizyta dopiero przed nami). :)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?