Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Plecak na kółkach, czy tradycyjny? [WIDEO]

| aktualizacja: 28.07.2017 | 0

Co lepsze dla dziecka: plecak na kółkach, czy tradycyjny? Radzi fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Przy zakupie plecaka szkolnego rodzice często zastanawiają się, czy kupić dziecku plecak tradycyjny, czy może lepszy byłby taki na kółkach. Wydaje nam się, że plecak ciągnięty na kółkach pomoże – szczególnie małemu dziecku - lepiej poradzić sobie z ciężarem.  Jednak, czy takie rozwiązanie jest zdrowe dla kręgosłupa, pleców i ogólnej postawy przedszkolaka?
 

Plecak na kółkach – co na to fizjoterapeuta?

– Dla małych dzieci polecam tradycyjne plecaki dobrze dostosowane do ich wagi i wzrostu – mówi Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta. – Plecak ze stelażem na kółkach to bardzo fajna i przydatna sprawa, ale polecam raczej na podróż pociągiem, autobusem na wakacje, czy zieloną szkołę. Na co dzień raczej odradzam.
Dlaczego to takie ważne?
– Plecak ciągnięty w ten sposób nakłania dziecko do asymetrycznej aktywności – mówi Paweł Zawitkowski.
 
Uwaga: Drodzy rodzice, nie panikujmy!
Plecako-walizki na kółkach nie spowodują asymetrii u dziecka, ale mogą potęgować, utrwalać asymetrię już istniejącą! Taki gadżet się przydaje, ale na podróż dziecka.

Wygodnym rozwiązaniem są plecaki, które mają odpinane na rzepy stelaże z kółkami. Można więc raz mieć zwykły plecak, raz ciągnięty na kółkach, jak ten prezentowany na filmie.

Polecamy:
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?