Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Plemniki potrzebują seksu! Najlepiej codziennie

| aktualizacja: 17.07.2014 | 2
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
para, związek
Nieprawdą jest to, że im rzadziej się kochacie, tym plemniki są liczniejsze i sprytniejsze. W najlepszej kondycji są plemniki u mężczyzn, którzy współżyją codziennie.

Często kondycja plemników ma wpływ na to, czy para zajdzie w ciążę. Jednak myślenie, że ograniczenie współżycia poprawi ich sprawność, jakość i liczebność (od czego zależy ilość i jakość plemników), jest błędne. Wiele par, które bez skutku starają się o dziecko, robi tak w nadziei, że rzadsze kontakty seksualne pomogą im zajść w ciążę.

Z badań australijskich naukowców wynika, że abstynencja seksualna przynosi wręcz odwrotny skutek. Po porównaniu próbek nasienia okazało się, że w najlepszej kondycji są plemniki u mężczyzn, którzy współżyją codziennie. Unikanie zaś (nawet przez trzy dni) seksu obniża jakość nasienia.

Sprawdź, co to jest i jak może pomóc coaching płodności

Co jeszcze może utrudnić zajście w ciążę

  • Duża nadwaga i niedowaga. Ilość tkanki tłuszczowej wpływa bowiem na gospodarkę hormonalną.
  • Brak cierpliwości. Nie licz, że zajdziesz w ciążę od razu. Na problemy z płodnością może wskazywać dopiero rok regularnych, ale bezowocnych starań o dziecko.
  • Panika (nerwówka nie służy zajściu w ciążę). Jeśli podejrzewasz, że ty lub twój partner macie problemy z płodnością (niepłodność to problem obojga partnerów), idźcie do lekarza. W większości przypadków medycyna potrafi pomóc.
Czytaj, jak poprawić męską płodność.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Adam
Adam | 2015-01-02 23:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Gdzie można znaleźć źródła tych "badań australijskich naukowców" ?
Pytam, ponieważ z informacji jakie otrzymałem od lekarzy wynika jednak coś innego...
Z resztą, w innym artykule sami sobie zaprzeczacie pisząc:
"Wstrzemięźliwość może dobrze wpływać na plemniki, ale tylko do pewnego stopnia. Jakość plemników pogarsza się po 14 dniach postu."

Odpowiedz

Kuks
Kuks | 2010-11-30 05:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Warto tez wspomniec o procedurze IMSI (dla panow ze slabym nasieniem jedyne wybawienie). Przeprowadzaja ja glownie w InviMedzie w wawie

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?