Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Niewiarygodne plusy bycia w ciąży

| aktualizacja: 29.04.2015 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
kobieta, ciąża, brzuszek, uśmiech
Ciąża ci ciąży? Dokuczają ci mdłości, wymioty, ciężkie nogi? Twój odmienny stan niesie sporo korzyści. Poznaj 21 nowych powodów, dla których warto z dumą i radością nosić brzuszek!

Nie bez powodu słowo „ciąża” należy do tej samej rodziny wyrazów co „uciążliwy” czy „ciężko”. Wiadomo: mdłości, wielki brzuch, nocne skurcze łydek i masa innych tego rodzaju atrakcji zakłócają życie wielu przyszłych mam. Proponujemy jednak, byś spojrzała na wszystko z innej, jaśniejszej strony (nawet jeśli to spojrzenie wymaga lekkiego przymrużenia oka). Zwróć uwagę na drobiazgi, które łatwo przeoczyć, gdy boli kręgosłup albo ciągle chce się siusiu, a zobaczysz, że ciąża niesie również wiele korzyści.

 1. W ciąży czujesz się jak prawdziwy VIP. O kobietę w ciąży troszczą się nawet zupełnie obcy ludzie, np. pani z warzywniaka, która podsuwa ci najładniejsze brokuły. Mnóstwo osób chce wiedzieć, jak się czujesz i kiedy rodzisz. To bywa kłopotliwe, ale lepiej mieć wokół siebie ludzi życzliwych niż obojętnych, czyż nie?
   
 2. W ciąży niczego nie musisz udowadniać. To szczególny okres. Nie musisz grać żelaznej lady ani dowodzić, że dajesz sobie radę ze wszystkim. 
   
 3. Możesz nie spać „od ściany”. Nawet najbardziej przywiązany do swojej połowy łóżka facet nie będzie chciał, byś gramoliła się przez niego w nocy do łazienki.
   
 4. Nie wdychasz dymu papierosowego. Nikt nie odważy się zaciągnąć w obecności przyszłej mamy. A jeśli to zrobi, możesz z czystym sumieniem posłać go do diabła.
   
 5. Masz bardzo wyraziste sny. Czasem dziwne albo nawet straszne, ale inne niż kiedykolwiek wcześniej. Nie wiadomo do końca, dlaczego akurat w czasie ciąży są aż tak bardzo „filmowe”. A może pamięta się je dobrze ze względu na… częste wstawanie np. do łazienki? (sprawdź znaczenie dziwnych snów w ciąży).
   
 6. Wyostrzył ci się węch. To bywa uciążliwe (z zamkniętymi oczami lokalizujesz palaczy, stacje benzynowe i automaty z popcornem), ale i niesamowite, bo to tak, jakby otworzył się przed tobą nowy świat.
   
 7. Nie marzniesz tak szybko. Naczynia krwionośne rozciągnęły się i przez żyły przepływa więcej krwi. Jednak rozszerzone naczynia w ciąży to także szybka strata ciepła, dlatego uważaj, by się nie przeziębić.
   
 8. Możesz kaprysić jak księżniczka. Każdy wie, że kobiety w ciąży miewają humory, więc wiele można ci wybaczyć.

  Polecamy: Co wpływa na zmiany nastroju w ciąży?
   
 9. Masz mnóstwo nowych kumpelek, np. na forach internetowych. Łzy podczas oglądania reklam z niemowlętami, niesamowite sny o dziecku, tęsknota za czymś tak zwyczajnym jak możliwość spania na brzuchu... Czy takie rzeczy może pojąć ktoś, kto nie był w ciąży?
   
 10. Możesz się nie spieszyć. Korzystaj z tego i… wreszcie spokojnie się porozglądaj. Zauważyłaś, że ulice, kawiarnie i tramwaje zaroiły się od kobiet w ciąży? To nie halucynacje ani baby boom, po prostu zaczęłaś dostrzegać to, co wiąże się z dziećmi i macierzyństwem. Zaczęłaś być mamą.

  Czytaj też: Kiedy i jak rodzi się miłość do dziecka?

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?