Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Plusy i minusy metody BLW – wywiad z ekspertem

| aktualizacja: 19.04.2016 | 1

Sposób rozszerzania diety bez etapu karmienia dziecka papkami, Baby Led Weaning, czyli jak się mówi w Polsce Bobas Lubi Wybór, to dość nowa metoda żywienia niemowlaka. Zobacz, jakie są plusy i – jeśli są – minusy tej metody. Opowiada o nich pediatra, dr Andrea Horvath-Stolarczyk, z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Dr n. med. Andrea Horvath-Stolarczyk z Kliniki Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego opowiada o plusach i minusach rozszerzania diety metodą BLW. Przypomina, że odpowiedzialność za to, co znajdzie się na talerzu dziecka wciąż pozostaje po stronie rodziców. Maluch tylko decyduje, ILE zje.

„Nowoczesny sposób rozszerzania diety pozwala matkom i ogólnie opiekunom na bardzo dużą swobodę. Zasady wprowadzania pokarmów dużo czerpią z naturalnego, tradycyjnego macierzyństwa. Nie ma ostrego reżimu, np. jeden smak jednego dnia. Możemy proponować kilka smaków w ciągu dnia. Dlatego BLW zbliża się do standardowego sposobu rozszerzania diety.” – mówi dr Horvath-Stolarczyk.

Zobacz: Czy twoje dziecko może jeść według metody Bobas Lubi Wybór? Quiz!
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

GochaMAma
GochaMAma | 2016-05-05 10:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wszystkim polecam BLW - gotujesz dla wszystkich jednocześnie, nie jesz syfu, tylko zdrowe produkty, a malusz jest szczęśliwy, bo jada posiłki z całą rodziną i samodzielnie, a nie sam ma wtykaną łyżeczkę do buzi...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?