Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Płyta do zjedzenia - słuchowisko dla dzieci

| aktualizacja: 08.11.2012 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Płyta do zjedzenia, piosenki dla dzieci, słuchowisko dla dzieci, dieta dziecka
fot. materiały prasowe
Płytę nagrali m.in. Katarzyna Skrzynecka, Paweł Królikowski i Rychu Peja.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszą na świecie “Płytę do zjedzenia”. Jest smaczna i dobrze zbilansowana, jak zdrowy posiłek. Ma w sobie mnóstwo substancji budulcowych i energetycznych, których Wasze dzieci potrzebują do prawidłowego rozwoju.    

„Płyta do zjedzenia“ przekona Wasze dzieci do zdrowej diety. To świetna zabawa, a nie kolejny nudny wykład o zdrowym odżywianiu. Płyta, którą trzymacie w ręku to nietylko słuchowisko, zabawne teksty, szybko wpadające w ucho piosenki, to przede wszystkim misja, jaką chcemy zaszczepić w najmłodszym pokoleniu. Nie chcemy wyłącznie edukować, chcemy bawić i edukować. Chcemy, aby znane głosy rozbrzmiały w każdym polskim domu.

Z raportu WHO, sporządzonego na podstawie badań na grupie 207 tysięcy 11-, 13- i 15-latków z 39 krajów, wynika, że w Polsce jest najwyższy odsetek 11-latków z nadwagą. Złe nawyki żywieniowe i brak ruchu często zamieniają się w otyłość. Niewłaściwa dieta, nadwaga może być przyczyną ponad 80 chorób u dzieci i dorosłych. Osoby, które stosują niewłaściwą dietę, częściej chorują na depresję.

Najczęstsze błędy w żywieniu dzieci:

1. Nieregularne jedzenie, podjadanie pomiędzy posiłkami
2. Podawanie dziecku mało wartościowych posiłków, duży udział w diecie żywności wysoko przetworzonej i produktów typu fast food
3. Monotonna, źle zbilansowana dieta
4. Zbyt mała ilość mleka i produktów mlecznych
5. Nadmierne spożycie soli
6. Zbyt duża ilość cukru i słodyczy
7. Mały udział warzyw w diecie
8. Nadmiar tłuszczów zwierzęcych
9. Picie dużej ilości słodkich napojów
10. Siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna

„Płyta do zjedzenia“ w zamierzeniu ma walczyć z negatywnymi następstwami niewłaściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci i karmiących ich dorosłych. To bajkowe mini-vademecum wiedzy, często oczywistej, ale wciąż niestosowanej w naszej diecie codziennej. Bo nawyki żywieniowe, których nauczymy nasze dzieci będą miały wpływ na ich rozwój, na kondycję organizmu oraz zdolność uczenia się i koncentracji. Utrwalanie zasad zdrowego odżywania od najmłodszych lat jest skuteczną profilaktyką nadwagi i otyłości oraz wielu innych problemów zdrowotnych.

Kto nagrał płytę do zjedzenia?

“PŁYTA DO ZJEDZENIA” to zabawna dźwiękowa relacja z “pola bitwy” pomiędzy niezdrowymi produktami, a naturalnym i pożytecznym jedzeniem, w której udział wzięli:

Katarzyna Skrzynecka - aktorka, piosenkarka, prezenterka telewizyjna, autorka tekstów i kompozytorka. Zachęcona własnymi sukcesami po urodzeniu córeczki skutecznie przekonuje Polki, że zdrowy tryb życia się opłaca. Na płycie usłyszycie ją w roli Lalki Klary.

Paweł Królikowski - aktor teatralny. telewizyjny i filmowy. Prywatnie tata inspirującej gromadki dzieci. Na dużym ekranie zadebiutował rolą chuligana w filmie dla dzieci. Na naszej płycie poznacie go w roli Miśka Baryłki.

Rychu Peja - jeden z najpopularniejszych polskich raperów, autor tekstów i producent muzyczny. Miłośnik beatów i judo. W znanym sobie stylu przekonuje najmłodszych ziomków, jak ważne jest zdrowie i witaminy.

Leszek Zduń - autor i reżyser słuchowiska. Aktor telewizyjny. Najmłodszym znany jako głos wielu kultowych postaci animowanych światowych produkcji dla dzieci. Prywatnie potrójny tata.

Strony konfliktu :
Siły zła: przetworzone produkty, fast foody, słodzone napoje, słodycze, niezdrowe tłuszcze i nadmiar węglowodanów
Siły dobra: naturalne, nieprzetworzone produkty, warzywa, owoce, witaminy, minerały, naturalne soki i woda
Cel strategiczny: przekonać dzieci i ich rodziców do sięgania PO ZDROWIE.

Wynik starcia: zwycięstwo ZDROWYCH, naturalnych i bogatych w witaminy produktów!

Wydawca:
Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo Odety Moro-Figurskiej - organizator wielu akcji społecznych „Szczęśliwa Mama to Szczęśliwe Dziecko” podczas, których kobiety w ciąży mogą wykonać bezpłatne badanie USG, w tym najnowocześniejsze badanie USG 4D. Fundacja wspiera młode mamy, poszerza ich wiedzę o ciąży i macierzyństwie. Propaguje zdrowy styl życia, zachęca do regularnych badań nie tylko ciężarne, ale również młode mamy. Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo to świetni lekarze i wspaniali rodzice łączący siły, aby tworzyć platformę spotkań dla wszystkich przyszłych matek. To partner wielu akcji społecznych, m.in.: „Dziecko w hotelu“, „Ciąża bez opryszczki“, „Miejsce przyjazne mamie i dziecku”, Wydawca płyty “Bajki w trasie i na czasie“, książek „Czupury i inne zabawy z wyobraźnią“ oraz „Pichciuchy, czyli rodzina w kuchni”. Od sierpnia br. Organizator programu ‘’Mama w Szkolnej Ławce’’ – wspólnej inicjatywy Fundacji Szczęśliwe Macierzyństwo i marki Mustela. Celem tej unikalnej akcji jest pomoc w zdobyciu wykształcenia młodym mamom, które nie mają na to własnych środków, aby mogły stworzyć swoim dzieciom prawdziwy dom i zadbać o ich lepszą przyszłość.

"Niech wspólne wysłuchanie opowiadania o przygodach zielonych i czerwonych warzyw będzie okazją do zastanowienia się, czy wasze dziecko odżywia się prawidłowo, czy lubi warzywa, chętnie je zjada i wie, jak ważne są dla zdrowia? A może w menu waszych pociech pojawiają się głównie niezbyt zdrowe I małowartościowe produkty? Mam nadzieję, że piosenka „Kolorowy zawrót głowy”, którą znajdziecie na naszej płycie, zainspiruje was do eksperymentowania w kuchni razem z waszymi dziećmi i poszukiwania waszych ulubionych “warzywnych smaków”. Dzięki temu zadbacie o ich zdrowie i prawidłowy rozwój."

Maria Orlicka- Belka, dietetyk
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?