Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Po co robić badanie na chlamydię planując zajście w ciążę? Zobacz, jak wykryć bakterię?

| aktualizacja: 14.04.2017 | 1

Chlamydia może powodować problemy z płodnością a w przypadku ciąży zagraża zarówno matce, jak i jest niebezpieczna dla płodu i noworodka.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
kobieta, znak zapytania
fot. Fotolia

Jeśli podczas przygotowań do ciąży lekarz zaleci ci badanie na obecność chlamydii, nie oburzaj się. Warto sprawdzić, czy nie jesteś zarażona tą bakterią, ponieważ początki choroby nie dają żadnych objawów. A zarażonych kobiet z roku na rok jest coraz więcej. Jest to najszybciej rozpowszechniająca choroba weneryczna. Warto zanim zajdziesz w ciążę zrobić test na chlamydię. Pojawiającym się pierwszym symptomem obecności chlamydii są upławy i ból przy oddawaniu moczu.

Jak wykryć chlamydię?

  • za pomocą wymazu z szyjki macicy bądź cewki moczowej: to najczęstsza metoda stwierdzania drobnoustrojów w wymazie,
  •  za pomocą badania krwi: badanie polega na oznaczeniu poziomu immunoglobulin IgM i IgG we krwi,
  • za pomocą testu diagnostycznego: najnowszy sposób wykrycia chlamydii trachomatis, który potrafi dokładnie ocenić podtyp bakerii.
     

Jak leczyć chlamydię? 

Najczęściej lekarze przepisują antybiotyk. Terapia trwa od 7 do 10 dni. Bardzo ważną informacją jest to, że lek powinien przyjmować również mąż-partner kobiety u której wykryto bakterie.

Czytaj też:


 

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

nana
nana | 2017-02-24 17:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Badania na chlamydię powinno być obowiązkowe, nikt nie mówi o tym, że kobieta nosząca chlamydię, zaraża nią swoje dziecko przy porodzie. Następstwem u maluszka jest chlamydiowe zapalenie płuc wykrywalne dopiero po 15 dniu życia. Dziecko czeka dwutygodniowa, dożylna i bolesna terapia antybiotykowa. Tymczasem wyleczenie dorosłego to tylko 6 dni łykania antybiotyku za 20 zł.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?