Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

To nie jest dobre przedszkole tylko przechowalnia – 5 rzeczy, które powinny cię niepokoić

| aktualizacja: 05.02.2014 | 9

Najpierw walczysz o miejsce w przedszkolu, a potem okazuje się, że zamiast wymarzonej placówki twoje dziecko trafiło do przepełnionego przedszkola wypełnionego zepsutymi zabawkami.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)

1. Ponad 25 dzieci w grupie – przepełnione przedszkole - to może być niebezpieczne!

Przepisy wyraźnie określają liczbę dzieci przypadających na jednego opiekuna. Jeśli widzisz, że w grupie jest więcej dzieci, powinnaś donieść o tym fakcie do kuratorium.
Przy tak dużej ilości przedszkolaków nauczyciel nie jest w stanie upilnować wszystkich maluchów, nie mówiąc już o indywidualnym podejściu do dziecka.

Zobacz też: Jak rozpoznać dobre przedszkole? - film

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (9)
avatar

Betiyeti
Betiyeti | 2016-09-12 09:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W przedszkolach nie pracują opiekunki i przedszkolanki, tylko nauczycielki- po latach studiów, podyplomówek, kursów i szkoleń należy się nam odrobina szacunku

Odpowiedz

kasaha
kasaha | 2016-09-11 15:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

NAUCZYCIEL - nie opiekunka w przedszkolu!!! Każdy nauczycieli kończy studia i wkłada w to dużo pracy. Szanujmy się wzajemnie. A opiekunki to mogą być w żłobku. Pozdrawiam

Odpowiedz

Lusia
Lusia | 2015-02-10 21:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tekst raczej o tym jak poznać dobre PRYWATNE przedszkole lub jak znaleźć dobrą NIANIĘ. Niestety nie ma wiele wspólnego z przedszkolami publicznymi, gdzie pieniędzy brakuje, a chętnych jest bardzo dużo. Siłą rzeczy nauczyciel nie jest w stanie podejść do dziecka indywidualnie pomimo najszerszych chęci, to po prostu niewykonalne, bo grupy niestety w praktyce są liczne. Rodzice często nie mają wystarczająco dużo czasu w domu nawet dla jednego malucha z powodu nadmiaru obowiązków (co w obecnych czasach jest zrozumiałe), a od przedszkoli oczekuje się cudów. Te panie się nie rozdwoją i nigdy nie będą w stanie poświęcić każdemu dziecku więcej czasu niż rodzice w domu, a mam wrażenie, że tego się od nich oczekuje.
A co do kolorowanek... Może są właśnie po to, żeby dzieci były zajęte czymś bezpiecznym, a w międzyczasie uzyskuje się chwilę na indywidualną rozmowę z każdym maluszkiem...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Ewa
Ewa | Lusia | 2016-09-12 14:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Brawo! Ma Pani 100% racji, czego nie mozna niestety powiedziec o autorach powyższego artykulu. Jest moim zdaniem bezużyteczny i wprowadza w błąd Rodziców.

Odpowiedz

viki_
viki_ | 2014-09-18 19:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nauczyciel w przedszkolu pracuje z dziećmi od 20 -30 min.Reszta to swobodne zabawy .Najczęściej kolorowanie obrazków.Rano trzeba wpisywać godzinę przyjścia dziecka do przedszkola ,po południu godzinę wyjścia .Rodzice skrupulatnie tego pilnują .Jeśli w grupie jest 25 dzieci ,prowadzenie zajęć jest bardzo uciążliwe.W grupie trzylatków jest pomoc nauczyciela ,ale w starszych nie ma.Woźne nie są w stanie pomagać ,ponieważ mają swoje obowiązki.Często się zdarza ,że te panie zatrudnione są na 3/4 etatu.Ale ktoś kto nie pracował w przedszkolu niema zielonego pojęcia na czym ta praca polega.Rodzic nie zdaje sobie sprawy ,że w ten sposób krzywdzi swoje dziecko.Panie są zmęczone i mają do tego prawo. Są rodzice ,którzy z jednym dzieckiem sobie nie radzą .Najlepiej jak najmniej zapłacić i posłać dziecko do przedszkola.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

anka
anka | viki_ | 2016-05-29 10:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zgadza siew 100%a i pesje są nedza ale takie są fakty papier wszystko przyjmie piszą dużo a realia są jakie są pozdrawiam


Odpowiedz

lena
lena | 2014-09-18 18:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przedszkola przepełnione ,personelu brak.Burmistrzowie tną etaty pracownikom obsługi .Jedna pani woźna ,obsługuje dwie grupy,pomaga w szatni przy ubieraniu ,rozdaje posiłki .Nikt nie ma czasu dla dzieci.Państwowe przedszkola to przechowalnie.A rodzice się cieszą ,że mało płacą .Ale trzeba pomyśleć ,coś za coś .Chyba lepiej zapłacić ciut więcej i stawiać wymagania.

Odpowiedz

rodzice
rodzice | 2014-02-05 14:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dobre przedszkole to takie, w którym nasze dziecko dobrze się czuje. w artykule niestety sama prawda. Przedszkola są przepełnione, a jakość zajęć pozostawia wiele do życzenia.

Odpowiedz

nie nauczyciel a rodzic
nie nauczyciel a rodzic | 2013-06-05 10:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zacznijmy od tego, że rodzice w 90 % sami przedszkole traktują jak przechowalnia i nawet nie pytają się o swoje dziecko! Przyprowadzają dzieci nawet jak mają urlop. Nie mówię tu o sporadycznych przypadkach, kiedy potrzebujemy coś załatwić, ale o np. nauczycielach, którzy maja wolne wakacje i prowadzą dzieci do przedszkola od 7 do 16... Nasze społeczeństwo lubi pastwić się nad innymi, a tak naprawdę sami musimy się zastanowić czy dobrze wychowujemy nasze dzieci. Do przedszkoli przychodzą maluchy, które nie potrafią jeść, gryźć pokarmu, a już nie mówię o samodzielnym załatwianiu się, a potem rodzice mają pretensje do nauczyciela.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?