Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Po ilu dniach można zrobić test ciążowy?

| aktualizacja: 01.03.2017 | 0

Ile dni musi upłynąć od współżycia, żeby test ciążowy pokazał wiarygodny wynik? Kiedy najlepiej go zrobić, wyjaśnia ekspert.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
kiedy robić test ciążowy, po ilu dniach robić test ciążowy, pozytywny test ciążowy
fot. Fotolia
Od kilku miesięcy staramy się z mężem o dziecko. W tym czasie zetknęłam się z różnymi opiniami na temat tego, kiedy robić test ciążowy. Po ilu dniach od współżycia można liczyć na to, że pokaże się pozytywny wynik? Jak długo trzeba czekać od współżycia? Magda z Krakowa 

Dr n. med. Marzena Jurczak-Czaplicka: Test ciążowy należy zrobić nie wcześniej niż w terminie spodziewanej miesiączki – najlepiej z porannego moczu. Wszystkie testy ciążowe wykrywają w moczu gonadotropinę kosmówkową (hCG), hormon który jest specyficzny dla ciąży. Warto pamiętać, że test ciążowy może być niewiarygodny, jeśli stosowane były leki hormonalne zawierające w składzie hCG. Czułość wszystkich testów jest podobna i wynosi między 95 a 99%. Nie ma znaczenia, czy jest to test płytkowy, paskowy czy strumieniowy. Każdy dodatni potwierdza ciążę.

Dr n. med. Marzena Jurczak-Czaplicka, ginekolog położnik, prowadzi Oddział Perinatologii w Klinice Położnictwa i Ginekologii w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Czytaj też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?