Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Podróż samochodem

| aktualizacja: 29.04.2008 | 1
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
mama, niemowlę, podróż, samochód
Jak maluch powinien podróżować, jak często robić przerwy, co wziąć do jedzenia. Zaplanuj samochodową podróż malucha.
Jak dziecko powinno podróżować?
W foteliku (i to aż do 12. roku życia!) dostosowanym do wagi i na siedzeniu, które nie jest wyposażone w poduszkę powietrzną z przodu (boczne mogą być). Maluchy ważące do 13 kilogramów powinny jeździć w fotelikach przypiętych tyłem do kierunku jazdy.

Pamiętaj, że pasy powinny być dobrze wyregulowane – muszą być naciągnięte, ale nie napięte. Niektóre foteliki mają też specjalne prowadnice, wskazujące prawidłowy przebieg pasa i uniemożliwiające jego przesuwanie się.
Przypinanie gondoli wózka pasami do siedzenia czy zapinanie razem mamy i malucha trzymanego na rękach są niezgodne z prawem i bardzo niebezpieczne. Dziecko o wadze siedmiu kilogramów podczas zderzenia przy prędkości samochodu 50km/h waży około pół tony!

Co jaki czas trzeba robić przerwy?
To zależy od wieku dziecka. Jeśli śpi, nie warto się zatrzymywać. Ale na karmienie trzeba zrobić postój – nie wolno podawać piersi czy butelki w czasie jazdy. Jeśli malec się zakrztusi, nie zdołasz mu pomóc.
Starsze niemowlę potrzebuje przerwy co dwie, trzy godziny, aby się poruszać. Jeśli raczkuje, rozłóż na trawie koc, gdy chodzi – pozwól mu podreptać.

W jaki sposób uatrakcyjnić dziecku podróż?
Nie tylko zabawkami, bo one szybko go znudzą. Opowiadaj dokąd jedziecie, naśladuj głosy zwierząt, wymawiaj proste sylaby, śpiewaj (maluchy przepadają za popisami wokalnymi rodziców). Podczas dłuższej podróży najlepiej, by w samochodzie był jeszcze ktoś oprócz kierowcy. Może wtedy razem z malcem oglądać książeczki, zamienić pluszaki w aktorów i udawać, że mówią.
Kiedy skończą Ci się pomysły lub będziesz chciała chwilę odsapnąć, zamontuj na siedzeniu przed dzieckiem zabawkę, która na jakiś czas zajmie jego uwagę.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Wielonka
Wielonka | 2011-01-05 09:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

dobrze że wspomniano o fotelikach, myślę jednak że trzeba temu poświęcić trochu więcej miejsca ;) dużo można się dowiedzieć o fotelikach na recaro4you.pl - łącznie z podziałem wagowym, certyfikatami itp itd :)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?