Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Podróżowanie z dzieckiem

| aktualizacja: 01.08.2014 | 0

Przeczytaj, jaki środek lokomocji wybraćwyjeżdźając na wakacje - samochód, pociąg czy autokar?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
rodzina, auto, wakacje
fot. Fotolia

Przeczytaj jaki środek lokomocji wybrać - samochód, pociąg czy autokar.

Bez względu na to, czy lecisz, czy jedziesz, pamiętaj, że niemowlę potrafi być doskonałym kompanem podróży. Wystarczy jedynie zadbać o jego wygodę.

Samochód
Zapewnia niezależność, w każdej chwili można się zatrzymać i zrobić przerwę. Rytm postojów wyznacza dziecko. Auto daje też możliwość dowolnego planowania trasy, a nawet podzielenia jej na etapy z noclegiem lub podróżowania nocą, kiedy maluszek śpi.

Pociąg
Monotonny stukot kół usypia najbardziej rozbrykane maluchy. Dzieci do czterech lat podróżują bezpłatnie, ale w pociągach z rezerwacją miejsc musisz dokupić miejscówkę. Kupując bilet, trzeba koniecznie poprosić o wagon dla niepalących i miejsce przy oknie. Warto zapytać o przedział dla rodziców z małymi dziećmi – zwykle jest pusty. Wielką zaletą pociągu jest możliwość ruchu – spacery do wagonu restauracyjnego skrócą najdłuższą podróż. Przyda się też nosidełko.

Autokar
Wydaje się najbardziej kłopotliwym sposobem na podróż z niemowlęciem. Łączy w sobie wady samochodu i pociągu: unieruchomienie w jednym miejscu i brak niezależności. Decydując się na podróż autokarem, postaraj się o miejsce przy oknie. Dzieci do 4 lat mogą podróżować bezpłatnie, ale maluchowi nie przysługuje wtedy oddzielne miejsce.

Czytaj także: Podróż z dzieckiem - poradnik
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?