Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Pokazanie tego zdjęcia światu wymagało ogromnej odwagi!

| aktualizacja: 08.07.2016 | 10

Niby wszystkie mamy przez to przechodzą, ale prawie żadna nie mówi o tym głośno...

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
kobieta w majtkach poporodowych
fot. Amanda Bacon

Tata nie wiedział, co uwiecznił na zdjęciu

Państwo Bacon doczekali się drugiego dziecka. Mąż Amandy postanowił zrobić selfie z nowym członkiem rodziny. Nie zauważył, że aparat objął także jego ukochaną żonę, która stała w pobliżu. Oczywiście w siatkowych majtkach poporodowych. 



Gdy Amanda Bacon zobaczyła to zdjęcie, to – choć wahała się początkowo – zdecydowała, że zrobi z niego użytek… 
– Dzielę się tym zdjęciem, bo jest prawdziwe. To jest prawdziwe macierzyństwo, surowe, zachwycające, pełne bałaganu, ale jednocześnie zabawne.  Urodzenie dziecka to niezwykłe doświadczenie, ale o realnym życiu po porodzie nie mówi się wystarczająco dużo i nie ma też zbyt wielu zdjęć. Niektórzy ludzie (po zobaczeniu zdjęcia), poczują się pewnie niezręcznie, ale dlaczego? Dla mnie naprawdę nie ma to znaczenia! – mówi Amanda.

"Pokaż się w majtkach poporodowych"– nowy trend?

W działaniu Amandy jest znacznie poważniejszy zamysł, niż tylko pokazanie znajomym, że urodziła dziecko.
– Powinnyśmy edukować młodsze kobiety odnośnie wszelkich aspektów porodu, nie ukrywając momentów takich jak ten na zdjęciu. I robić to z poczuciem humoru. Nic lepiej nie przywita kobiety w macierzyństwie, niż cudownie miękkie dziecko i gigantyczna pielucha – żartuje Amanda Bacon. 

Post ze zdjęciem mamy w mało eleganckiej bieliźnie, stał się hitem w Internecie. 90 tys. osób postanowiło podzielić się tą informacją ze znajomymi,  a 70 tys. osób wypowiedziało się w tej sprawie. Wzbudził zwłaszcza ogromne zainteresowanie wśród mam, do tej pory milczących i określających problemy poporodowe tylko jako "mało komfortowe".

Niektóre kobiety postanowiły w ramach solidarności także wrzucić swoje zdjęcia w siatkowych majtkach, by pokazać, że nie jest to problem dotyczący jednej osoby. Każda kobieta po porodzie, musi przez kilka dni wyglądać jak "wielki niemowlak" i nie ma w tym nic złego.

To zdjęcie obudziło też moje wspomnienia…

Patrząc na zdjęcie Amandy, przypominałam sobie poród. Minuta po minucie przesuwały mi się przed oczami się obrazy, aż do upragnionej chwili, gdy trzymałam swoje maleństwo w ramionach. Koniec bólu, koniec niepewności. Jesteśmy już razem i nic nas nie rozdzieli.

Tylko, że po tej wspaniałej chwili zaczęła się proza życia. Trzy dni w szpitalu, wśród obcych ludzi, krzyku innych dzieci na sali i bezustannie pojawiających się gości. Ja na niewygodnym łóżku, przykryta kołdrą, która kiedyś na pewno była biała, z maleńkim dzieckiem przy boku, bojąca się wykonać jakikolwiek gwałtowny ruch.
I stale pilnująca podkładu poporodowego włożonego między nogi, by nie wypadł. Lekarz chodzący w czasie obchodu codziennie krzyczał do wszytskich nas, młodych mam: „Leżeć, nogi szeroko, wietrzyć, a nie majty nakładać!” – ale jak miałyśmy go nie nakładać, jak w kółko trzeba się podnosić do dziecka, do łazienki, na badania…? Miałyśmy trzymać ten podkład siłą woli?

Dziś siatkowe majtki są już na porządku dziennym, wykonane z przewiewnego materiału, dają kobiecie zdecydowanie większą swobodę ruchu. Ale jednocześnie temat pierwszych dni po porodzie wciąż jest tematem tabu, o którym nie wiedzieć czemu, nie mówi się głośno.

Czy temat majtek poporodowych powinien ujrzeć światło dzienne? Podoba Wam się taka otwartość i czy zamieściłybyście swoje zdjęcia w internecie? 

Przeczytaj także: Czy byłabyś w stanie robić zdjęcia w czasie własnego porodu?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (10)
avatar

Wyelebny
Wyelebny | 2017-10-07 14:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak widać wypowiadają się tutaj głównie kobiety.
Wybaczcie, że to napiszę, ale jesteście płytkie intelektualnie, lub macie baaaardzo wąskie horyzonty...
Nie, żebym był za tym by wrzucać do sieci wszytko jak leci, ale w rzeczy samej - trzeba zacząć rozmawiać o pewnych tematach nawet jeśli budzą kontrowersje. To jak z wiedzą o niektórych chorobach. Nie choruję na TO, to co mnie to obchodzi ?Czasem ta podstawowa, ramowa choćby wiedza o zagadnieniu przed ową chorobą może nas uchronić.

Odpowiedz

Niefajne
Niefajne | 2016-07-12 00:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ale siara! Głupio by mi było gdyby koledzy, znajomi z pracy, rodzina oglądali mnie w takim "stroju". Nie wiem czy trzeba odwagi, mi się wydaje ,że to nie odwaga się nazywa ;)

Odpowiedz

obojętna
obojętna | 2016-07-09 19:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

świetnie że chociaż ma takie gatki, bo ja latałam z gołym tyłkiem, tak jest w Gorzowie, w tym kombinacie dla chorych, wrrrrrr

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Kacprowa
Kacprowa | obojętna | 2016-07-19 11:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To trzeba było nie latać z gołym tyłkiem.

Odpowiedz

Megi
Megi | 2016-07-09 12:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A może zdjecie w wc??? samo życie

Odpowiedz

Zaskok
Zaskok | 2016-07-08 19:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Może czas zacząć pokazywać się z podpaską. Okres to przecież comiesięczna proza życia. Po co nam te reklamy w tv, że nic nie widać w te "trudne dni" (ale zaraz dlaczego trudne? Przecież to naturalne). Czego tu się wstydzić?
Przesada...

Odpowiedz

krzyska
krzyska | 2016-07-08 19:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

osobiście brakło by mi odwagi zeby zrobić takie zdjęcie ale każda kobieta ky która rodziła miała takie .

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Mag
Mag | krzyska | 2016-07-16 11:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mam dwojke dzieci i nie mam zadnego takiego zdjecia. Nie kazdy jest zwyrolem jak ty.

Odpowiedz

Dina00
Dina00 | 2016-07-08 13:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja nie zamieszczam swoich zdjęć nawet w normalnej bieliźnie, więc nie widzę powodu by zamieszczać takie zdjęcia. To jest sprawa indywidualna, mi to nie przeszkadza.

Odpowiedz

Zniesmaczona
Zniesmaczona | 2016-07-08 11:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ludzie trzymajcie mnie bo upadne! !! Pokażcie panie jeszcze szwy po nacieciu krocza i będzie komplet!!! Kazdy wie ze po porodzie to jest normalne, ale takie zdjecia to do albumu rodzinnego nie w internet!!!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się




Zapomniałeś hasła?