Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nowy trend - monochromatyzm w dziecięcym pokoju

| aktualizacja: 02.06.2015 | 0

Nie da się nie zauważyć, że w aranżacji pokoi dziecięcych zapanowała nowa moda – moda na monochromatyzm. Sprawdź, jak urządzić pokoik dziecka zgodnie z najnowszymi trendami. Do dzieła!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Czym się charakteryzuje styl monochromatyczny?

Monochromatyzm to trend, który opiera się głównie na stonowanych barwach, jest świetną podstawą dla kolorowych misiów, lal i innych zabawek. Zdziwicie się, jak łatwo projektuje się pokój dziecka, gdy jedynym wyzwaniem jest połączenie czarnego z białym. Na rynku obecnie dostępna jest cała masa mebli, produktów, które ułatwią wam dekorowanie wnętrza w proponowanym stylu. Wskażemy wam kilka rozwiązań, dzięki którym wzorowo poradzicie sobie z zadaniem, jakim jest aranżacja pokoju małego dziecka.

Zainspirowany czarno-białymi fotografiami z lat 60-tych, styl monochromatyczny ponownie wkrada się w łaski. Ten niezwykle klasyczny  i prosty trend okazuje się doskonałym tłem dla kolorowych dodatków i zdumiewająco łatwo daje się złożyć w jedną całość. Skandynawowie już od dawna korzystają z zasad, którymi się rządzi, przyszedł czas na pokoje polskich dzieci!

Jak urządzić pokój dziecka w stylu monochromatycznym?

1. Złota zasada: 70% białego i 30% czarnego. Biały powinien być kolorem dominującym. Może wam się wydawać, że to niezbyt praktyczne w przypadku kiedy synonimem słowa "dziecko" jest "chaos" i kilka innych nieprzyjaznych ścianom słów... Na szczęście z pomocą przychodzą farby, które ułatwią wam szybkie pozbywanie się plam. Kolor czarny natomiast powinien być używany jako akcent, na tle białego.

Zobacz też: Drzewo w pokoju dziecka, czyli 10 nietypowych aranżacji dziecięcych pokoików

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?