Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Pokój zabaw dla chłopca - najfajniejszy, jaki dotąd widzieliśmy!

| aktualizacja: 09.11.2016 | 0

Nie trzeba mieć góry pieniędzy ani wsparcia projektanta wnętrz, by pokój dziecka wyglądał jak z bajki. Obejrzyjcie pokój Kuby. Zrobili go jego najbliżsi: mama, tata i dziadek!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(19)

2-letni Kuba z Zielonki ma żywiołowy temperament, półroczną siostrę, która właśnie ząbkuje i pokój, za który niejedno dziecko (i pewnie niejeden dorosły) dałoby się pokroić w plasterki. 

Pokój dla chłopca - plac budowy

Królestwo Kuby wygląda jak plac budowy: jest w nim sporo ciężkiego sprzętu (koparki, wywrotki, a nawet dźwig!), biuro kierownika, a nawet  najprawdziwsze wykopy!
Nie ma łóżka, bo Kuba śpi w swojej sypialni. To pokój zabaw.  Jest za to basen z piłeczkami, są gry, książeczki, kredki etc.

– Dlaczego plac budowy? Bo Kubę  fascynują maszyny budowlane. Wybór tematu przewodniego nie był jednak prosty: choć mój syn ma dopiero 2 lata,  interesuje się wieloma rzeczami, a jego tata podpowiedział jedynie, że "pokój syna ma być męski "  –  śmieje się Agnieszka Buczkowska - Nowak. – Tematyka nie była zresztą najważniejsza, bo zainteresowania dziecka w tym wieku zmieniają się z dnia na dzień.  Kluczowe było dla nas to, by pokój był funkcjonalny i zaspakajał potrzeby naszego synka.  Zależało nam na tym, by Kuba miał do wszystkiego dostęp i czuł się jak u siebie. Jedynym miejscem, do którego nie sięga, są półki nad kanapą. Zrobiliśmy to celowo: są tam gry z drobnymi elementami, nad którymi chcemy mieć kontrolę.

Bez architekta...

Wszystko, co znalazło się w tym 9-metrowym wnętrzu, wymyśliła mama Kuby, Agnieszka.   Inspiracji szukała m.in.  w internecie,  jednak  nie było z tym  łatwo, bo  tematyka pokoju  nie jest typowa.    

– Nie znaleźliśmy niczego, co satysfakcjonowałoby nas w 100 procentach, więc kierując się zasadą "Jeśli czegoś nie ma, zrób to sam", większość rzeczy wykonaliśmy sami.

Efekt jest fantastyczny, a wszystko przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, co możesz zobaczyć na kolejnych zdjęciach.

Co ciekawe, Agnieszka  nie jest architektem ani nie zajmuje się też aranżacją wnętrz. Z wykształcenia jest rolnikiem: ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Zobacz także: Przedszkolak leci w kosmos - pokój małego astronauty

... i góry pieniędzy

Wbrew pozorom urządzenie takiego placu budowy nie kosztuje więcej  ani nie trwa dłużej niż urządzenie zwykłego pokoju dla dziecka.

– Kupiliśmy jedynie meble  w IKEA, najtańsze  łóżko piętrowe na aukcji internetowej i boazerię na domek. Wszystkie dodatki zrobiliśmy sami z rzeczy, które mieliśmy już w domu. Drobiazgi (np. żółto-czarną taśmę ostrzegawczą) dokupiliśmy w markecie budowlanym.   Pokój  powstawał na raty, ale myślę, że gdybyśmy zajmowali się tylko nim, wystarczyłyby 2-3 weekendy.  Cięższe prace (biuro kierownika budowy, basen na kulki, ramię dźwigu) wykonali dziadek i tata Kuby. Ja nie mogłam, byłam wtedy w 8 miesiącu ciąży – opowiada Aga. 

Bob Budowniczy lubi gotować

Kuba uwielbia swój pokój zabaw. Gdy ma ochotę rysować, spędza czas przy stoliku i ścianie tablicowej. W biurze bawi się klockami Duplo lub gotuje na zabawkowej kuchence. Lubi też siedzieć w basenie z piłeczkami i często bawi się na podłodze.

A dla córeczki - Zaczarowany Las (albo coś innego)

Siostrzyczka Kuby ma dopiero pół roku, więc nie ma jeszcze swojego pokoju zabaw. – Muszę poczekać i zobaczyć, czym się będzie interesowała. Ale na pewno jej pokój będzie bajkowy – mówi Aga. – Może zrobimy dla niej Zaczarowany Las z tajemniczymi małymi drzwiczkami do krainy elfów?

Pokój Kuby podoba się także dorosłym

"Cudo!", "Rewelacja!", "Po prostu niesamowity... Najlepszy pokój dla chłopca jaki w życiu widziałam. Genialny" – komentują internauci w facebookowej grupie dotyczącej aranżacji wnętrz.

Podzielamy ich zachwyt - sami chcielibyśmy tam zamieszkać!

Zobacz także: Nie uwierzysz, co się stanie z pokojem dziecka, gdy zgasną światła

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?