Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Będą zarzuty dla matki chłopca zostawionego w oknie życia? Już po przesłuchaniu

| aktualizacja: 07.02.2017 | 33

17-letnia matka chłopca zostawionego w ostrowskim oknie życia została przesłuchana. Dlaczego ją przesłuchano? Sprawdź, co na ten temat mówi policja!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(6)
Policja przesłuchała matkę chłopca zostawionego w oknie życia
fot. Fotolia
W piątek, 3 lutego, w oknie życia ośrodka wychowawczego sióstr elżbietanek w Ostrowie Wielkopolskim znaleziono noworodka. Od kilku dni w mediach pojawiają się informacje o zamiarze przesłuchania matki dziecka przez prokuraturę. Porzucony noworodek był zwinięty w ręcznik, nie miał odciętej pępowiny. Mimo wychłodzenia i trudności z oddychaniem, po przewiezieniu do szpitala jego stan się poprawił.

Po otrzymaniu zawiadomienia o porzuceniu chłopca policja i prokuratura zaczęły poszukiwania jego matki. Znaleziono ją w szpitalu. Policjanci ustalili, że matka dziecka ma 17 lat i ukrywała ciążę przed rodziną.

Poszukiwania matki pozostawionego noworodka i wszczęcie postępowania są całkowicie sprzeczne z ideą okna życia. Okna życia powinny gwarantować anonimowość i umożliwiać kobietom oddanie dziecka bez jakichkolwiek konsekwencji prawnych. Chociaż matce chłopca nie zostaną postawione zarzuty, tłumaczenie funkcjonariuszy, że poszukiwania były podyktowane wyłącznie troską o jej zdrowie, nie są przekonujące.

Okna życia miały być ratunkiem dla niechcianych maluchów. Kobiety, które z różnych powodów rozważały oddanie dziecka, powinny czuć się bezpiecznie i komfortowo. Świadomość, że oddanie dziecka do okna życia może się wiązać z interwencją policji i przesłuchiwaniami będzie do tego zniechęcać Co stanie się z maluchami, których mamy nie chcą lub nie mogą ich wychowywać?

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy policja powinna szukać matki porzuconego chłopca?

Czytaj także: Matka przyprowadziła do okna życia 1,5-roczne dziecko

Źródło: rp.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (33)
avatar

B
B | 2017-02-13 09:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Znow beda dzieci w smietnikach lub niesione w sliskim kocyku

Odpowiedz

Kamila
Kamila | 2017-02-12 21:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Policja w ten sposób doprowadzi tylko do większej liczby porzuconych dzieci byle gdzie ..na śmietniku , w beczce , w lesie itp ....
I to będzie anonimowe TO JEST CHORY POLICYJNY KRAJ

Odpowiedz

Mama
Mama | 2017-02-12 09:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wychodzi na to, niestety, ze smietnik jest zdecydowanie berdziej znonimowy.

Odpowiedz

rafcio
rafcio | 2017-02-12 02:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Gupie pały , okno ma być anonimowe.

Odpowiedz

ewik
ewik | 2017-02-10 17:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Uważam że okna życia powinny być anonimowe! Nie tłumaczymy tego szokiem po porodowym, jeśli by był to szok po porodowym, napewno wybrała by np. śmietnik lub inny sposób o wiele gorszy dla maluszka aby się go pozbyć. A ona jednak "trzeźwo myślała" i chciała dać szansę maleństwu, na normalne życie.

Odpowiedz

Jagoda
Jagoda | 2017-02-09 15:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie do konca zgadzam się z tym żeby te miejsca były anonimowe np. kobieta rodzi dziecko ma szpok po porodowy zostawu tam dziecko a moze by tego nie do konca swiadoma i co wtedy moze po tygodniu czy po leczeniu będzie chciała jednak wychować dziecko albo ktoś zmusi nastolatka do oddania dziecka bez jak zgody to co wtedy A pozostawienie dziecka w oknie życia tez rodzice muszą zrzec się praw aby dziecko mogło trafić do adopcji . Sa różne sytuacje zależy wszystko od przypadku

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Gosc
Gosc | Jagoda | 2017-02-12 12:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zgadzam sie z Tobą. Poza tym jak jest wskazane w pierwszych zdaniach dziecko bylo tylko w reczniku z nie odciętą pepowiną wiec pewnie z łożyskiem. wychlodzone. Nie wiadomo co z tą matką czy nie umiera gdzies z powodu zapalenia wewnątrzmacicznego.

Odpowiedz

wiecho
wiecho | 2017-02-08 16:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Najpierw podajecie nieprawdziwe okoliczności, a potem wyciągacie z nich wnioski. Po pierwsze policja musi działać w odpowiedzi na zgłoszenie. Nawet nie wiemy kto zawiadomił policję. A może pracownicy szpitala, gdzie trafiła nieletnia tuż po urodzeniu dziecka Przesłuchali, dopytali o okoliczności, sprawdzili czy nie zostało popełnione przestępstwo względem matki, a także przez matkę, nic nie stwierdzili, spisali protokół i cześć, po sprawie. Nagłaśnianie takiego przypadku to skrajna nieodpowiedzialność, bo sugeruje "nie chcesz mieć kłopotów z policją, to nie oddawaj dziecka do okna życia". A jakieś zdesperowane matki dodadzą same od siebie "to lepiej zabić i ukryć zwłoki, by nikt nie widział". Zastanówcie się, jaką krzywdę możecie wyrządzić szukając taniej sensacji tam, gdzie jej nie ma. Przesłuchanie policji to nie jest to co znacie z filmów: żarówka w twarz i strach przed biciem. Policja pyta o okoliczności, czy nikt nikomu nie zrobił krzywdy, czy ciąża nie była wynikiem przestępstwa itp. Co w tym złego? Przecież dziewczyna pozostała anonimowa, nikt jej danych nie podał do publicznej wiadomości. Policja nie działała bo tak chciała, tylko na podstawie ZAWIADOMIENIA, czy tak trudno pojąć zasadniczą różnicę?

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Jola
Jola | wiecho | 2017-02-10 10:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dokladnie to samo pomyślałam. Pewnie szpital zawiadomił że jest dziewczyna po porodzie a nie ma dziecka. Na słowo mieli jej wierzyć?

Odpowiedz

Majka
Majka | wiecho | 2017-02-10 18:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jedyny komentarz sensowny, przemyślany i niezmanipulowany tanimi emocjami. Popieram!

Odpowiedz

Gosc
Gosc | wiecho | 2017-02-12 12:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zgadzam sie z autorem posta. Dokladnie tak. Urodzila majac 17 lat wiec zaszla w ciążę jak miala....

Odpowiedz

lola
lola | 2017-02-08 09:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Co z ta Polska? Brak słów. Dobrze ze dziewczyna oddala a nie zrobiła mu krzywdy. Następna juz się parę razy zastanowi co jest dla niej bezpieczniejsze. Bo okno życia już jej tego bezpieczeństwa nie zapewni

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Kasia
Kasia | lola | 2017-02-10 15:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zgadzam się z tym
Okno życia miało być anonimowe i nie rozumiem po co te przesłuchania
Lepiej jak oddadzą dziecko niż ma się takiemu dziecku stać krzywda

Odpowiedz

Karolina
Karolina | 2017-02-08 09:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Podpisuje się pod komentarzem niżej

Odpowiedz

Strzyga
Strzyga | 2017-02-08 00:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Pomijając ciążę w ukryciu. Moim zdaniem postąpiła odpowiedzialne oddając je do okna życia, na pewno śmietnik miała bliżej, a jednak dała mu szansę na życie.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Ina
Ina | Strzyga | 2017-02-08 11:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

dokładnie, zachowała się bardzo dojrzale jak na swój wiek, są takie co wyrzucają, dusza itp. powinni dac dziewczynie spokój.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?