Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak się leczy polipy w pochwie?

| aktualizacja: 07.04.2014 | 4
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Podczas badań wykryto u ciebie polipy? Zastanawiasz się, czy w tej sytuacji czeka cię operacja? Sprawdź, co na temat usuwania polipów powiedział nam ginekolog położnik.

Czy polipy w pochwie zawsze trzeba operować?

Niestety tak, polipy w pochwie muszą być usuwane podczas zabiegu chirurgicznego, ponieważ po ich wycięciu konieczne jest wykonanie badania histopatologicznego (oceni, czy nie mają charakteru nowotworowego).

Nie możesz zajść w ciążę? Zbadaj jajniki!

Co to jest polip?

Polip jest niewłaściwą tkanką mogącą wyrastać w różnych miejscach, m.in. w kanale szyjki macicy, pochwie, jamie macicy. Lekarz po stwierdzeniu obecności polipa kieruje pacjentkę do szpitala, gdzie usuwa się tkankę chirurgicznie. Najczęściej po 2 tyg. można odebrać wynik histopatologiczny, z którym bezwzględnie powinno się iść do lekarza. Na jego podstawie specjalista decyduje o ewentualnym dalszym leczeniu i okresowych kontrolach.

Jakie są przyczyny powstawania polipów?

Przyczyną powstawania polipów szyjki macicy jest zwykle stan zapalny, polipów trzonu macicy – zaburzenia hormonalne. Polipy są to zwykle łagodne.

konsultacja: ginekolog-położnik lek. med. Ewa Paszkiewicz, Klinika Zdrowia Kobiety i Leczenia Niepłodności INVICTA, www.invicta.pl

Dowiedz się, czy upławy mogą być groźne

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

Terenia
Terenia | 2017-06-20 21:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wypatroszona jak kurczak ginekologicznie:( a tu bum polipy,na pewno złe wiesci ,,,,,,a może się mylę? jak tam u was kobietki które macie za sobą takie doświadczenie Piszcie proszę,,,,,,,,,,idę jednak według poleceń lekarza do szpitala,

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Anna
Anna | Terenia | 2017-07-10 20:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

I co dalej? jak po zabiegu? mam ten sam problem w takiej samej sytuacji, napisz proszę...

Odpowiedz

li
li | 2017-02-16 23:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja zapłaciłam dziś za wizytę u prof.300 zł + 150 za usg.I nic...to coś co wychodzi mi z pochwy to niby polip lub przerost śluzówki wygląda na to ze nic nie będzie robione bo lekarz zapropinowal mi kolejną wizyte by pobrać cygologie choć miałam aktualną,wyciąganie kasy na siłę.Nie pojawie się już u tego prof .szkoda zachodu bo kolejne wizyty cytologia i kolejna jej odbiór to zbyt wiele ,a boleści są takie same jak były.Nie wiem co to może być.jestem zdrowa a dolegliwości nadal mam.

Odpowiedz

szczecin
szczecin | 2017-02-01 09:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

bardzo dziękuję ...trochę się uspokoiłam tym artykułem....mam 63 lata i mam wszystko usunięte a teraz ten polip... boję się ale mój lekarz zadecydował a ja jestem posłuszną pacjentką ...uf idę na zabieg 052.02.2017r, to jutro

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?