Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

8 prostych sposobów, by pomagać potrzebującym dzieciom

| aktualizacja: 07.09.2015 | 0

Do końca kwietnia masz czas, by zdecydować, do kogo trafi 1% twojego podatku. Ale pomagać możesz przez cały rok, także bez pieniędzy. Wystarczy, że zaangażujesz w to serce. Zobacz jak to robić.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
dzieci
fot. Panthermedia
Hasło, że liczy się każdy grosz, jest prawdziwe, ale równie prawdziwe jest inne hasło – że liczy się każda minuta, którą możesz poświęcić, by pomóc innym. Czasem to pierwsze rozwiązanie – paradoksalnie – bywa najłatwiejsze. Ponieważ aby nadać przelew, wystarczy, że połączysz się z bankiem za pośrednictwem internetu. Jednak pomagać można również w innej formie i nie zawsze musi się to wiązać jedynie z wydawaniem pieniędzy. Podpowiadamy kilka, nie zawsze oczywistych sposobów – dla mniej i bardziej zdeterminowanych.

1. Klikaj strony w internecie

Chodzi o specjalne strony typu „klikaj i pomagaj”. Wystarczy, że masz komputer z podłączeniem do sieci i jedną z takich stron ustawisz sobie jako startową, np. www.pajacyk.pl, www.marzenia.bphtfi.pl – to dwie polskie strony, które bezpośrednio dotyczą dzieci. W taką stronę można kliknąć raz dziennie. Kliknięcia są zliczane i każde generuje pewną kwotę, którą za odsłonięcie reklamy płaci sponsor. Uzbierane pieniądze są przekazywane na konkretny cel, np. Pajacyk finansuje dożywianie dzieci w szkołach.

2. Honorowo oddaj krew

Czyli coś zdecydowanie cenniejszego niż pieniądze. Oddając krew, możesz nie tylko poprawić czyjeś zdrowie, ale także uratować komuś życie. Można to zrobić okazjonalnie, jednorazowo zgłaszając się np. w ramach zbiórki dla potrzebującej osoby, albo oddawać krew systematycznie. W każdym przypadku trzeba spełnić warunki – mieć skończone 18 lat, dobry stan zdrowia, przez ostatnie 12 miesięcy nie powinno się też przechodzić żadnych zabiegów, takich jak np. akupunktura, tatuaż, przekłucie uszu. W przypadku młodych mam od porodu musi minąć tyle miesięcy, ile trwała ciąża i okres karmienia piersią. Więcej informacji znajdziesz na www.krewniacy.pl lub www.honorowekrwiodawstwo.pl.

3. Zostań rodziną zaprzyjaźnioną

Dzieci, które są pod opieką domu dziecka, najbardziej liczą na to, że je w końcu ktoś zaadoptuje. Dla wielu jednak wielką radością jest poczucie, że jakaś rodzina lub osoba otacza je przyjacielską opieką i w ramach tej przyjaźni zaprasza na święta, weekendy, pamięta o urodzinach, imieninach, telefonuje, odwiedza. Rodzina zaprzyjaźniona (tak nazywa się ta forma kontaktu) wnosi w życie dziecka poczucie, że jest ktoś, na kogo może ono liczyć. Nie ma wobec niego żadnych zobowiązań prawnych, ale jest moralnie odpowiedzialna za nawiązanie więzi.

Polecamy: Pomaganie - jak nauczyć tego dziecko, by było wrażliwe?

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?