Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ściąga dla Zajączka

| aktualizacja: 18.03.2015 | 0

Co łączy św. Mikołaja i Zajączka Wielkanocnego? Obaj przynoszą dzieciom prezenty. I obu w tym arcytrudnym zadaniu pomagają dorośli. Ale cicho sza, bo jeszcze dzieci usłyszą i pomyślą, że to wymyślone postaci :-)

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Niespodzianka w postaci prezentów i dobrej zabawy zawsze cieszy dzieci. Dlatego zorganizuj dla dziecka prezenty na Zajączka oraz jeśli pogoda dopiszę mokrego Śmigus-Dyngus w wielkanocny poniedziałek. 

Zajączek
To tradycja znana przede wszystkim na Śląsku i w Wielkopolsce, która powoli przyjmuje się w całej Polsce. W wielkanocny poranek dzieci szukają prezentu, który zostawił dla nich zajączek uznawany za symbol odradzającej się wiosny. Możesz ukryć go w domu albo w ogrodzie. Nie przesadzaj z zawartością niespodzianki, z samym szukaniem jest sporo zabawy – to mogą być np. czekoladowe jajeczka i kurczaczki. Postaraj się, by prezent nie był trudny do odnalezienia. Zbyt długie szukanie może zakończyć się łzami. Dobrym pomysłem jest także pochowanie kolorowych papierowych pisanek i duża nagroda za znalezienie wszystkich pisanek. Propozycje dużych prezentów od zajączka znajdziesz na kolejnych stronach. 

Śmigus-Dyngus, czyli lany poniedziałek.
Nazwa „śmigus” wzięła się od uderzania (śmigania) po ciele gałązkami z palmy wielkanocnej. Miało to zapewnić szczęście. A z polewaniem wodą związany był tylko dyngus. Lany poniedziałek to duża atrakcja! Trochę chlapania zaraz po przebudzeniu, kiedy jeszcze jesteście w piżamach (wtedy szybko można się przebrać), rozrusza zaspaną rodzinę i uszczęśliwi dziecko. Z przedszkolakiem, który już przed rokiem poznał tę tradycję, warto wcześniej (np. wieczorem poprzedniego dnia) ustalić zasady, żeby zabawa nie wymknęła się spod kontroli. I przestrzec dzieci przed polewaniem gości.

Zobacz też: 4 pomysły na rodzinną Wielkanoc

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?