Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dlaczego warto rodzić naturalnie - 5 powodów

| aktualizacja: 05.09.2014 | 8

Choć cesarskie cięcie jest często nieuniknione, wiele mam prosi o nie jeszcze przed porodem. Oto 5 powodów, dla których warto jednak rodzić naturalnie.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(6)

1) Cesarskie cięcie to poważna operacja 

Chociaż wcale się tak o niej nie myśli, "cesarka" jest operacją, i to poważną. Wielu myśli, że to jedynie rutynowy zabieg, podczas gdy cesarskie cięcie jest ingerencją w kobiecy organizm i, jak każda operacja, niesie ryzyko powikłań i komplikacji. Podczas operacji może nastąpić krwotok, występuje również ryzyko zakażenia, rozwinięcia się choroby zakrzepowej czy niedrożności jelit. Po cesarskim cięciu trzeba również zostać w szpitalu dłużej niż po porodzie naturalnym.
 

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (8)
avatar

aga
aga | 2017-02-22 18:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wiadomo ,że wszędzie kobiety są namawiane do rodzenia siłami natury i jest im wmawiane jak jest teraz bardzo rozwinięta opieka okołoporodowa.Tylko to nie ma żadnego związku z rzeczywistością.Nigdy nie zapomnę jak musiałam leżeć na plecach 21 godzin podłączona do kroplówki na wywołanie i do aparatury na które nie wyraziłam zgody.Nawet do toalety mnie nie puszczali tylko kaczkę przynosili do której nie dało sie załatwić i dodatkowy ból pęcherza doszedł.Ból nie z tej ziemi.Na szczęście zrobili cesarskie cięcie.I wcale źle nie było.Po 8 godzinach od operacji byłam na nogach.Rana pięknie się zrosła bez powikłań.Jedynym minusem było to ,że miałam problem z pokarmem od razu.Dopiero po tygodniu to minęło.

Odpowiedz

SzczesliwaMama
SzczesliwaMama | 2016-10-12 21:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ją po porodzie naturalnym pod koniec połogu byłam po antybiotyki bo ropiala mi rana poporodowa przez ból i antybiotyki nie karmię malca teraz ma 3 miesiące i dopiero mogę powiedzieć że wszystko się zagoilo także po porodzie samopoczucie to i gojenie to indywidualna sprawa

Odpowiedz

Aga
Aga | 2014-10-31 19:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Witam,
pierwsze dziecko urodziłam przez cesarkę i właściwie żadnych złych wspomnień związanych z tym nie mam. Dzidziusia karmiłam juz po 1 godzinie. Na nastepny dzien śmigałam po sali( oczywiście dostałam środki przeciwbólowe). Nie było żadnych komplikacji. Dziewczyna obok mnie po naturalnym porodzie ledwo sie ruszala po tygodniu, bo za ciasno ją zszyli .
Ale kazdy przypadek inny.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Marta
Marta | 2014-10-31 09:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Proszę o adres szpitala państwowego w którym odbywa się poród naturalny w dosłownym tego słowa znaczeniu, czyli bez nacinania krocza, oksytocyny, delarganu, wymuszonej pozycji leżącej. W mojej okolicy nie ma takiego, mieszkam w Bydgoszczy.
Gdybym miała wybór to doświadczona pierwszym porodem wolałabym cesarskie cięcie, podobna ingerencja w naturę a ból nieporównywalnie mniejszy.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Reni
Reni | Marta | 2016-05-16 07:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ha niema takiego..
Masakra..

Odpowiedz

o
o | 2014-03-14 07:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

fajne są te porady, ale gdzie to się ma do rzeczywistości. W większości szpitali nikt się nie cacka i ostatni etap przebiega przymusowo na leżąco, czy ci wygodnie czy nie nikt na to nie patrzy.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

zaneta
zaneta | o | 2014-08-14 20:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie mogą zmusić Cię do rodzenia na leżąco, w żadnym etapie porodu. Przecież siłą Cię nie zaciągną do łóżka;)

Odpowiedz

ewka
ewka | 2013-12-02 12:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

1. cesarskie jest poważną operacją, ale przy naturalnym też często trzeba choćby naciąć krocze, a co do wyjścia ze szpitala to po cesarce wyszłam na dobę, 2. to prawda że lepiej najpierw mieć skurcze, niestety niekiedy najpierw odchodzą wody, a skurcze można wywołac i przed cesarką, 3. nie w każdym szpitalu dają znieczulenie na żądanie, 4. po cesarce ciężko karmic, dojść do siebie i dłużej czekac trzeba z cwiczeniami, ale po naturalnym też nie łatwo, zwłaszcza przy naciętym kroczu, 5. całkowicie się zgadzam

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?