Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Dlaczego warto rodzić naturalnie - 5 powodów

| 31.01.2013, aktualizacja: 05.09.2014 | 9

Choć cesarskie cięcie jest często nieuniknione, wiele mam prosi o nie jeszcze przed porodem. Oto 5 powodów, dla których warto jednak rodzić naturalnie.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)

1) Cesarskie cięcie to poważna operacja 

Chociaż wcale się tak o niej nie myśli, "cesarka" jest operacją, i to poważną. Wielu myśli, że to jedynie rutynowy zabieg, podczas gdy cesarskie cięcie jest ingerencją w kobiecy organizm i, jak każda operacja, niesie ryzyko powikłań i komplikacji. Podczas operacji może nastąpić krwotok, występuje również ryzyko zakażenia, rozwinięcia się choroby zakrzepowej czy niedrożności jelit. Po cesarskim cięciu trzeba również zostać w szpitalu dłużej niż po porodzie naturalnym.
 

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (9)
avatar

SzczesliwaMama
SzczesliwaMama | 2016-10-12 21:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ją po porodzie naturalnym pod koniec połogu byłam po antybiotyki bo ropiala mi rana poporodowa przez ból i antybiotyki nie karmię malca teraz ma 3 miesiące i dopiero mogę powiedzieć że wszystko się zagoilo także po porodzie samopoczucie to i gojenie to indywidualna sprawa

Odpowiedz

Aga
Aga | 2014-10-31 19:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Witam,
pierwsze dziecko urodziłam przez cesarkę i właściwie żadnych złych wspomnień związanych z tym nie mam. Dzidziusia karmiłam juz po 1 godzinie. Na nastepny dzien śmigałam po sali( oczywiście dostałam środki przeciwbólowe). Nie było żadnych komplikacji. Dziewczyna obok mnie po naturalnym porodzie ledwo sie ruszala po tygodniu, bo za ciasno ją zszyli .
Ale kazdy przypadek inny.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Marta
Marta | 2014-10-31 09:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Proszę o adres szpitala państwowego w którym odbywa się poród naturalny w dosłownym tego słowa znaczeniu, czyli bez nacinania krocza, oksytocyny, delarganu, wymuszonej pozycji leżącej. W mojej okolicy nie ma takiego, mieszkam w Bydgoszczy.
Gdybym miała wybór to doświadczona pierwszym porodem wolałabym cesarskie cięcie, podobna ingerencja w naturę a ból nieporównywalnie mniejszy.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Reni
Reni | Marta | 2016-05-16 07:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ha niema takiego..
Masakra..

Odpowiedz

o
o | 2014-03-14 07:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

fajne są te porady, ale gdzie to się ma do rzeczywistości. W większości szpitali nikt się nie cacka i ostatni etap przebiega przymusowo na leżąco, czy ci wygodnie czy nie nikt na to nie patrzy.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

zaneta
zaneta | o | 2014-08-14 20:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie mogą zmusić Cię do rodzenia na leżąco, w żadnym etapie porodu. Przecież siłą Cię nie zaciągną do łóżka;)

Odpowiedz

puchuś
puchuś | 2013-12-07 10:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nonsens. Miałam planowaną cesarkę, dziecko przystawiłam do piersi po 2 godzinach po zabiegu, jak tylko wróciło od neonatologa. Pokarm pojawił się normalnie w 4 dobie, do tego czasu była siara. Dzień po cesarce normalnie się poruszałam i zajmowałam dzieckiem. Zeby rana nie przeszkadzała wystarczyła fasolka. Co najważniejsze -mogłam siedzieć! a dziewczyny po porodzie naturalnym kombinowały z karmieneim na leżąco, bo usiaść nie dawały rady. Co do znieczulenia - na sali poporodowej słyszałam wycie i nieludzkie krzyki rodzących naturalnie. Mi czasem się zdarzyło syknąć z bólu jak wstawałam z łóżka. 2 tygodnie po cesarce już śmigałam, natomiast koleżanka, która rodziła naturalnie i była nacinana dalej nie wychodziła z domu, bo nie dała rady chodzić. Dziecko dostałam ładne, nieposiniaczone i spokojne. Jedyny minus cesarki - ćwiczyć można później, po 3 miesiacach. Co do reszty - jestem szczęśliwa, ze miałam wskazania do cięcia. Blizna jest całkowicie niewidoczna, do zdrowia sie wraca szybko, boli znacznie mniej niż po naturalnym. Nie wiem kto pisał ten artykuł, ale czemu nie ma ani słowa o metodzie cesarki? JA miałam ciecie metodą Misgav-Ladach, trwało to 5 min, szycie - kolejne 15. Metoda znacznie bezpieczniejsza i szybciej sie dochodzi do siebie. Ten artykuł jak na mnie jest napisany "po łebkach" i nie ukazuje rzeczywistej sytuacji.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

abed
abed | puchuś | 2014-09-13 14:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Każda baba, która planuje sobie cesarke dla wygody, jest rozpieszczona histeryczką!

Odpowiedz

ewka
ewka | 2013-12-02 12:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

1. cesarskie jest poważną operacją, ale przy naturalnym też często trzeba choćby naciąć krocze, a co do wyjścia ze szpitala to po cesarce wyszłam na dobę, 2. to prawda że lepiej najpierw mieć skurcze, niestety niekiedy najpierw odchodzą wody, a skurcze można wywołac i przed cesarką, 3. nie w każdym szpitalu dają znieczulenie na żądanie, 4. po cesarce ciężko karmic, dojść do siebie i dłużej czekac trzeba z cwiczeniami, ale po naturalnym też nie łatwo, zwłaszcza przy naciętym kroczu, 5. całkowicie się zgadzam

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?