Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Poród to koszmar czy wspaniałe wspomnienie – ty decydujesz!

| aktualizacja: 30.11.2015 | 1

W trackie porodu masz wiele praw, o których pewnie nawet nie wiesz. To niezwykle ważne, byś poznała je wcześniej i uniknęła koszmaru pełnego rutynowych zabiegów. Walcz o swoje!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Plakat promujący kampanię "Rodzę - mam prawa"
fot. Fundacja Rodzić po Ludzku
Czy wiesz, że wg Standardów Opieki Okołoporodowej możesz rodzić w zgodzie ze swoimi potrzebami? Chyba każda z nas chce, by jej poród odbywał się w atmosferze szacunku, życzliwości i godności. Niestety nie zawsze tak bywa. Z pomocą przychodzi Fundacja Rodzić po Ludzku, która zorganizowała kampanię "Rodzę - Mam prawa". Spoty ją promujące możemy oglądać w sieci od zeszłego tygodnia. Jaki jest jej cel? Organizatorki napisały: "Robimy ją, ponieważ chcemy, żeby kobiety w Polsce wiedziały, że wg prawa mogą rodzić w zgodzie z własnymi potrzebami. Poród może być wydarzeniem rodzinnym i intymnym, które odbywa się w atmosferze szacunku i zrozumienia. Kobieta może poruszać się spontanicznie, podejmować decyzje oraz powinna być rzetelnie informowana o stanie zdrowia jej i dziecka. Ma prawo do pierwszego przytulenia dziecka "ciało do ciała" oraz wsparcia położnej środowiskowej po porodzie."

Sprawdź, co wiesz o porodzie? Quiz

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu. Dzięki niemu poznasz prawa, jakie przysługują ci w okresie okołoporodowym.
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

AniaW
AniaW | 2015-12-01 12:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wszystko ładnie pięknie, ale jak to wygląda u kobiet z zaplanowanym cesarskim cięciem? Co powinna wiedzieć? Chyba, że nie zauważyłam artykułu.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?