Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Ciążą po pierwszym poronieniu

| 06.11.2008, aktualizacja: 02.10.2015 | 2
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
kobieta, myśleć
Kiedy można rozpocząć starania o dziecko, jeśli wcześniej doszło do poronienia? Czy tyłozgięcie macicy ma wpływ na zajście w ciążę i jej donoszenie? Odpowiada prof. Bogdan Chazan, ginekolog.
Niestety, niedawno straciliśmy pierwszą ciążę. Marzę o tym, by zostać mamą, dlatego chciałabym zapytać, na jak długo należy odłożyć starania o dziecko. Poza tym lekarz powiedział, że mam tyłozgięcie macicy. Wiem, że trzeba wówczas stosować określone pozycje podczas stosunku, by zwiększyć swoje szanse na poczęcie. Czy to prawda?    Izabella z Płocka

Po poronieniu należy zgłosić do ginekologa, by spróbować wyjaśnić przyczyny poronienia i przygotować się do następnej ciąży. Po wykonaniu potrzebnych badań można podjąć starania o zajście w następną. Kiedy zajść w ciążę po poronieniu? Zwykle zaleca się, by zrobić to po dwóch–trzech cyklach miesiączkowych.

Tyłozgięcie macicy a poronienie

Tyłozgięcie macicy nie jest chorobą i nie zmniejsza szans ani na poczęcie, ani na donoszenie ciąży. To po prostu nietypowe położenie macicy. Jej główna część wygina się ku tyłowi, a nie ku przodowi. Może to uspokoić – u przyszłych mam macica wraz z rozwojem płodu zaczyna się prostować, a po porodzie powraca do poprzedniej budowy.
Nigdy nie słyszałem o tym, by potrzebne były w tej sytuacji specjalne pozycje podczas stosunku.

ZOBACZ TEŻ: 4 pozycje, w których najłatwiej zajść w ciążę

 


 
prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan konsultacja: prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan
Ginekolog położnik.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

sylwiaczerwiec
sylwiaczerwiec | 2010-08-08 11:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

22 czerwca usunięto mi martwą ciąże niestety do tej pory nie miesiączkuje a jest 8sierpień.jak długo mam czekać bez niepokoju na miesiączke?stwierdzo tez torbiel badania płodu i macicy nic nie wykazały

Odpowiedz

Marti
Marti | 2009-03-25 15:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

stracilam pierwsza ciażę.lekarz twierdzi ze to na skutek infekcji.czy powinnam podjac jakies srodki ostrożności przy nastepnej ciąży??

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się




Zapomniałeś hasła?