Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Choroba nie definiuje tego, kim jesteśmy! Zobacz zdjęcia dzieci cierpiących na rzadkie choroby

| aktualizacja: 01.04.2016 | 0

Choroby nie określają tego, kim jesteśmy – przekonują członkowie organizacji Same But Different, Zobacz zdjęcia powstałe w ramach projektu „The Rare Project”.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Dziewczynka chora na rzadką chorobę genetyczną
fot. Ceridwen Hughes/Same But Different

Tacy sami, ale różni

Martwisz się, gdy twoje dziecko ma katar? A co, gdyby zachorowało naprawdę poważnie? Fotografka Ceridwen Hughes stworzyła serię portretów zatytułowaną „The Rare Project” („Rzadki Projekt”), w której modelami były dzieci chore na rzadkie choroby. Do każdego zdjęcia dołączony jest opis dziecka – tego, w co lubi się bawić, jak zachowuje się na co dzień, co jest w nim wyjątkowego – bo to nie choroba definiuje to, jacy jesteśmy.

Organizacja Same But Different poprzez sztukę chce zwrócić uwagę na odmienność i zapobiegać uprzedzeniom. Skupianie się wyłącznie na chorobie dziecka nie pozwala zauważyć jego cech osobowości i tego, na naprawdę je wyróżnia.

Zobacz zdjęcia:


Percy lubi zwracać na siebie uwagę. Uwielbia bawić się ze swoimi braćmi, a jego uśmiech chwyta za serce każdego! Percy choruje na Zespół Pradera-Williego.

Jake jest bardzo towarzyski, uwielbia ludzi. Czasem podchodzi do nieznajomego i po prostu go przytula. Jest wielkim fanem karaoke! Największą pasją Jake'a jest pływanie. Choruje na Zespół Angelmana. 


Lachlan jest taki, jak jego rówieśnicy, uwielbia te same rzeczy. Zabawa klockami Lego to jego największa pasja. Jest jednym z pięciorga dzieci na świecie, które chorują na okresową hipotermię.


Mari potrafi oczarować każdego, kogo spotyka. Świetnie wyczuwa ludzkie emocje, od razu rozpozna, jeśli ktoś jest zdenerwowany albo smutny. Mari cierpi na Zespół WAGR.

Więcej portretów możesz zobaczyć na oficjalnej stronie akcji. Co myślisz o takiej inicjatywie?

Polecamy: Zdjęcia ciążowe jak dzieła sztuki
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?