Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak potwierdzić ciążę?

| aktualizacja: 30.01.2014 | 1

Czy pozytywny wynik testu ciążowego daje pewność, że ciąża się rozwija? Jak na sto procent można potwierdzić ciążę? Odpowiada dr n. med. Bożena Kowalska, ginekolożka.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
kobieta, test ciążowy, radość, zaskoczenie
fot. Panthermedia
Dwa razy zrobiłam test ciążowy, który potwierdził, że jestem w ciąży, ale mój ginekolog twierdzi, że to jeszcze nie daje pewności i wysłał mnie na USG. Gdy wrócę do niego z wynikiem badania, dopiero założy mi kartę ciąży. Dziwi mnie jego postępowanie. Nie mam miesiączki, rano wymiotuję. Dlaczego lekarz mi nie wierzy? Ania z Kłodzka

Proszę się nie martwić, tak właśnie wyglądają procedury medyczne, których celem jest potwierdzenie bądź wykluczenie ciąży. Sam wynik testu ciążowego, który wykonuje się w domu, to rzeczywiście dla lekarza za mało, żeby mógł na sto procent potwierdzić ciążę.

Badanie USG potwierdza ciążę

Nie wystarczy również zbadanie pacjentki na fotelu ginekologicznym. Pewność daje dopiero badanie USG, w trakcie którego można potwierdzić, czy rzeczywiście w macicy zagnieździł się zarodek.

ZOBACZ TEŻ: wszystko, co warto wiedzieć o USG w ciąży
dr n. med. Bożena Kowalska konsultacja: dr n. med. Bożena Kowalska
Pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian”. Prowadzi ciąże i porody wysokiego ryzyka. Specjalizuje się także w ginekologii dziecięcej.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Paula
Paula | 2014-01-30 14:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Coś jest na rzeczy z tymi testami ciążowymi. Jak starałam się o dziecko, to wydałam na nie fortunę, a ginekolog i tak nie potwierdził ciąży, mimo że test był pozytywny. Więc nie dziwię się, że dla lekarza nie jest to miarodajne.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?